Bu Millet CHP’yi asla iktidar yapmaz
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bu Millet CHP’yi asla iktidar yapmaz
12.03.2022 12:03:11

 

Bu Millet CHP’yi asla iktidar yapmaz

Türk Milleti CHP’yi iktidara getirmez. Çünkü bu milletin hafızasına işlenen o kadar acı olay vardır ki; bunların unutulması mümkün değildir. Zaten mevcut yasa ve yönetmelikler hala yürürlüktedir ve insan haklarına aykırı bu uygulamaların kaldırılacağına dair en küçük bir imada bile bulunulmamaktadır.

CHP bu millete öylesine çok acı, kan ve gözyaşı yaşatmıştır ki; burada sadece konu başlıklarına yer versek dahi makale sınırlarını aşmış oluruz. İslami kurallara karşı gösterilen acımasız baskı ve insan haklarının ayaklar altına alınması; Komünist Rusya ve Çin’de dahi görülmemiştir. O halde belli başlı zulüm ve haksızlıkları kısmen de olsa ifade etmeye çalışalım.

CHP yöneticilerinin o dönemdeki adıyla Halk fırkasının, bu vatana verdiği zararlar muhalefet liderlerinin suikastlar ile öldürülmesi ile başlar. En önemli muhalefet liderlerinden birisi olarak görülen Ali Şükrü Bey’in Topal Osman tarafından öldürülmesi ilk olaylardan bir tanesidir. Daha sonra CHP yöneticileri tarafından azmettirilen ve katili olduğu anlaşılan Topal Osman’ın da canlı olarak yakalanıp sorgusu yapılabilecek iken başı kesilerek asılması; nasıl bir zulmün ortaya konulduğunu gözler önüne sermektedir.

En büyük cinayetlerden bir başkası ise milli mücadele kahramanlarından Halit (Karsıalan) Paşa isimli bir muhalif milletvekilinin Ali Çetinkaya (Kel Ali) tarafından öldürülmesi olayıdır. Bu cinayetten daha vahimi ise Ali Çetinkaya’nın muhalif unsurların temizlenmesinde önemli bir işlev gören İstiklal mahkemelerinin başkanı olarak atanmasıdır.

Dünya hukuk tarihinde böylesine “adli bir hatanın” benzeri yoktur. Katil bir milletvekili olarak CHP yöneticilerinin gözüne giren bu zat; Terakkiperver Cumhuriyet Fırkasının kapatılmasından tutun da muhalif liderlerin idam edilmesi olaylarına varıncaya değin onlarca siyasi cinayetin altına imza atmıştır.

Muhaliflerin temizlenmesi için sadece siyasi idamlar yapılmamıştır. Aynı zamanda çeşitli komplolar ve kışkırtma eylemleri de bizzat CHP’nin kurmay kadrosu tarafından icra edilmiştir. Bunların ilki “şapka devrimi” adı verilen Yahudi başlığının herkes tarafından giyilmeye zorlanmasıdır. Kış günü şapkayı nereden bulup da giyeceğiz diyen yüzlerce kişi acımasızca idam edilmiştir. Öyle ki; bu büyük devrimin (!) halka benimsetilmesi için bir kadını dahi idam edecek kadar gözü dönmüş CHP yöneticilerine rastlanmıştır.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

vehbi kara Bu Millet CHP’yi asla iktidar yapmaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert