Bütün Vatandaşlarımızın Oylarına Talibiz!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
 Bütün Vatandaşlarımızın Oylarına Talibiz!
16.05.2023 10:50:30

 

Bütün Vatandaşlarımızın Oylarına Talibiz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs seçimlerine dair değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, tarihin en yüksek katılımlı seçimlerinden biri olan 14 Mayıs seçimlerinin Türk demokrasisi ve Türk Milleti'nin zaferi olduğunu belirtti.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs seçimlerine dair Twitter üzerinden bir dizi değerlendirmede bulundu. Seçimlerin, tarihin en yüksek katılımlı seçimlerinden biri olduğunu belirten Erdoğan, seçimlerin aziz milletimizin basiret ve ferasetiyle demokrasimize yakışır bir şölen havası içinde gerçekleştiğini ifade etti.

 

"Milletimiz Özgür İradesine Sahip Çıkmıştır"

Erdoğan, milletimizin Kandil’den, Pensilvanya’dan, sosyal medya mecralarından ve yabancı dergi kapakları üzerinden yapılan siyaset mühendisliklerine rağmen özgür iradesine sahip çıktığını belirtti. Erdoğan, sonuçtan bağımsız olarak 14 Mayıs seçimlerinin kazananının Türk demokrasisi ve 85 milyon ferdiyle Türk Milleti olduğunu vurguladı.

Milletimiz 27 milyondan fazla oyla, %49,51 oy oranıyla şahsımıza bir kez daha büyük bir teveccüh göstermiş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de çoğunluğu Cumhur İttifakına vererek bize ve İttifakımıza güvendiğini, inandığını, geleceğini burada gördüğünü teyit etmiştir." - "Türkiye, Dünyanın En İleri Demokratik Kültürüne Sahip Ülkelerinden Biridir. dedi.

 

Erdoğan, Türkiye'nin dün gösterdiği olgunlukla, dünyanın en ileri demokratik kültürüne sahip ülkelerinden biri olduğunu gösterdiğini ifade etti. Erdoğan, Yüksek Seçim Kurulu tarafından yapılan açıklamalara göre en yakın rakibiyle arasındaki 2 buçuk milyon oy farkına rağmen Cumhurbaşkanı seçimi, yarım puandan daha az bir farkla ikinci tura kalmış olduğunu belirtti.

"Durmak Yok, Yola Devam"

Erdoğan, 14 Mayıs'ta elde ettiği oy oranını daha da yükselterek, 28 Mayıs seçiminden zaferle çıkacak, inşallah tarihi bir başarıya imza atacaklarını belirtti. "Durmak yok, yola devam" diyen Erdoğan, Türkiye Yüzyılı vizyonu doğrultusunda 28 Mayıs için bugünden itibaren çalışmaya başladıklarını ifade etti.

 

"14 Mayıs’ta sandığa giderek, özgür iradelerini yansıtan tüm vatandaşlarıma, yurtdışıyla birlikte 56 milyon insanımızın her birine demokrasiye hayat veren katkıları ve saygıdeğer oyları için teşekkür ediyorum." - Recep Tayyip Erdoğan

"Hangi Siyasi Partiye Gönül Verirse Versin Tüm Vatandaşlarımın Oyuna Talibiz"

Erdoğan, hangi siyasi partiye gönül verirse versin tüm vatandaşların oyuna talip olduğunu ifade etti. Rabbim yar ve yardımcımız olsun diyen Erdoğan, 28 Mayıs'a kadar durmadan, dinlenmeden ve aşkla koşturarak aziz milletimize olan sorumluluğumuzu yerine getireceklerini sözlerine ekledi.

 

Erdoğan'ın bu açıklamaları, Türkiye'nin demokratik sürecine olan güvenini ve seçimlerin Türk demokrasisi için önemli bir zafer olduğunu gösteriyor. 14 Mayıs seçimlerindeki yüksek katılım oranı, Türk demokrasisinin gücünü ve milletin özgür iradesinin önemini bir kez daha gözler önüne serdi.

 

İkinci Tur Seçimlerine Doğru

Yüksek Seçim Kurulu'nun açıklamalarına göre Cumhurbaşkanı seçimi, yarım puandan daha az bir farkla ikinci tura kalmış durumda. Bu durum, Türkiye'nin önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan ikinci tur seçimlerini beklerken, siyasi arenada daha fazla heyecan ve rekabet olacağını gösteriyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

 

Tarihimizin en yüksek katılımlı seçimlerinden biri olan 14 Mayıs seçimleri, aziz milletimizin basiret ve ferasetiyle demokrasimize yakışır bir şölen havası içinde gerçekleşmiştir. Milletimiz; Kandil’den, Pensilvanya’dan, sosyal medya mecralarından ve yabancı dergi kapakları üzerinden yapılan siyaset mühendisliklerine rağmen özgür iradesine sahip çıkmıştır.

 

Sonuçtan bağımsız olarak 14 Mayıs seçimlerinin kazananı Türk demokrasisi ve 85 milyon ferdiyle Türk Milleti olmuştur. Milletimiz 27 milyondan fazla oyla, %49,51 oy oranıyla şahsımıza bir kez daha büyük bir teveccüh göstermiş,

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de çoğunluğu Cumhur İttifakına vererek bize ve İttifakımıza güvendiğini, inandığını, geleceğini burada gördüğünü teyit etmiştir.

 

14 Mayıs’ta sandığa giderek, özgür iradelerini yansıtan tüm vatandaşlarıma, yurtdışıyla birlikte 56 milyon insanımızın her birine demokrasiye hayat veren katkıları ve saygıdeğer oyları için teşekkür ediyorum.

 

Türkiye, dün gösterdiği olgunlukla, dünyanın en ileri demokratik kültürüne sahip ülkelerinden biri olduğunu göstermiştir. Yüksek Seçim Kurulu tarafından yapılan açıklamalara göre en yakın rakibimizle aramızdaki 2 buçuk milyon oy farkına rağmen Cumhurbaşkanı seçimi, yarım puandan daha az bir farkla ikinci tura kalmıştır.

 

Hayatı boyunca milletin iradesi dışında hiçbir güç tanımamış, milletin çizdiği istikametten ayrılmamış bir siyasetçi olarak, sandıkta tecelli eden bu iradeye saygı duyuyoruz.

 

28 Mayıs’a kadar durmadan, dinlenmeden ve aşkla koşturarak aziz milletimize olan sorumluluğumuzu yerine getireceğiz.

 

14 Mayıs’ta elde ettiğimiz oy oranını daha da yükselterek, 28 Mayıs seçiminden zaferle çıkacak, inşallah tarihi bir başarıya imza atacağız. Durmak yok, yola devam diyerek Türkiye Yüzyılı vizyonumuz doğrultusunda 28 Mayıs için bugünden itibaren çalışmaya başladık. Hangi siyasi partiye gönül verirse versin tüm vatandaşlarımın oyuna talip olduğumuzu ifade etmek istiyorum.

Bütün Vatandaşlarımızın Oylarına Talibiz!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri