Dağ Başında Kaybolan Yavru Kuzuyu Zabıta Buldu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Dağ Başında Kaybolan Yavru Kuzuyu Zabıta Buldu
26.01.2023 17:33:56

 

Dağ Başında Kaybolan Yavru Kuzuyu Zabıta Buldu

Tekkeköy’de arazide tek başına duran bir kuzuyu fark eden zabıta ekipleri, anons ederek kuzunun sahibi aradı. Çevredeki hayvan sahiplerine ulaşan ekipler kuzuyu sahibiyle kavuşturdu.

 

Çınaralan Mahallesi’nde bugün yaşanan olayda, otlamakta olan sürüden bir koyun arazide doğum yaparak bir kuzu dünyaya getirdi. Doğum sonrası sürü ağıla doğru çıkarken koyun yavrusuna sahip çıkmayarak kuzuyu arazide bıraktı. Çukurluk alanda kalan kuzuyu sürüyü güden hayvan sahibi de fark edemedi.

Arazide tek başına kalan kuzu, devriye halindeki zabıta ekiplerinin dikkatini çekti. Ekipler ilk olarak zabıta aracından yaptıkları anonsla, kuzunun sahibinin çevrede olup olmadığını kontrol etti. Daha sonra kuzuyu zabıta aracına alarak çevredeki hayvan sahipleriyle görüştü.

Öğle vakti aynı yerde sürüsünü otlatan hayvan sahibini bulan ekipler kuzuyu sahibiyle buluşturdu. Hayvan sahibi zabıta ekiplerine ilgilerinden ötürü teşekkür ederek uğurladı.

Kuzuyu bulan Zabıta Hasan Çavuşoğlu, “Biz devriyedeyken gördük ve köye getirdik. Çukurluk bir alandaydı. Yeni doğup arazide kalmış. Koyun sürü içerisinde otlarken doğum yapan annesi, kuzuya sahip çıkmayıp sürüyle birlikte devam etmiş. Çok şükür bize denk geldi. Sahibini bulup teslim ettik” dedi. 

 

Dağ Başında Kaybolan Yavru Kuzuyu Zabıta Buldu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri