Daha önce biz yaptık, bundan sonra da biz yaparız!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Daha önce biz yaptık, bundan sonra da biz yaparız!
04.07.2022 11:15:37

 

Daha önce biz yaptık, bundan sonra da biz yaparız!

BEM-BİR-SEN Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli, toplu sözleşmeler sonucu elde etmiş oldukları kazanımlar ve yeni gelişmeler hakkında bir basın açıklaması yaptı.

Gayretli’nin açıklaması şöyle;

BEM-BİR-SEN Sendikamız toplu sözleşmeler neticesinde elde etmiş olduğu tüm kazanımları kalıcı bir kazanıma dönüştürmek için başta; Cumhurbaşkanımız Recep Erdoğan olmak üzere ilgi bakanlıklar ve TBMM'de çok yoğun bir mesai yürüterek meyvelerini almaya başlamıştır. Bu bağlamda, SDS’den ve Yemek Yardımından doğan “Kamu Zararı Affı” Sendikamızın yıllardır uğraş verdiği yemek yardımları ve Sosyal denge tazminatlarından doğan kamu zararlarının affına ilişkin teklifi olumlu karşılanmış ve kanunla affedilmiştir.

Sendikamızın imzalamış olduğu Sosyal Denge Tazminatı konusunda ilk adım olarak 4688 sayılı Kanunun 32.nci maddesinin üçüncü fıkrasında yer alan ve SDS yapabilmeye yönelik kısıtlara borçluluk ve personel gideri aşımı ilişkin zimmetler çözülmüş oldu.

MEMUR-SEN’İN KAZANIMI OLAN VE TÜM MEMURLARI İLGİLENDİREN “3600 EK GÖSTERGE “

TBMM genel kurulunda kabul edilerek yasalaşan 3600 ek gösterge düzenlemesiyle memurların ek göstergelerine 600 puan eklenecek.

3600 ek gösterge taslağında eksik kalan yerel yönetimlerde çalışan belediye başkan yardımcıları, şube müdürleri, diğer müdürler ve avukatların tamamı 3600 ek göstergeden yararlanacaktır.

Yerel yönetimlerde su ve kanalizasyon genel müdürlüklerinde çalışan daire başkanlarının da 3000 olan ek göstergeleri 3600'e yükseltilerek faydalanması sağlanmıştır.

Daha önce ek göstergeden yararlanmayan yardımcı hizmetler sınıfı da ek göstergeden faydalandırılarak tüm memurlara ilave 600 puan verilecek.

Kamu bürokrasisindeki hiyerarşi ve adalet gözetilerek ek gösterge sisteminde yeni bir dönem başlayacak ve kamu görevlilerinin emekli aylıkları ile ikramiyeleri esaslı bir şekilde artacak.

EMEKLİ İKRAMİYELERİNDEKİ ARTIŞ 50 BİN LİRAYI BULACAK

Ek gösterge artışlarına bağlı olarak emekli aylıklarında oluşan artışlar, emekli devlet memurlarının aylıklarına da yansıyacak.

Emekli aylığı ve emekli ikramiyesi tutarları, yürürlükteki katsayılara göre hesaplanacak. Emekli aylığı ve ikramiyeleri, 2023’ün ocak ayında memur maaşlarına yapılacak zamla daha da artacak.

Hükümetle yapılan toplu görüşmeler kapsamında elde edilen tüm kazanımların tamamı Memur-Sen konfederasyonuna bağlı sendikaların kazanımıdır. Hükümetle yürütülen görüşmelerde gerek kanun tekliflerinin hazırlanmasında gerekse plan bütçe komisyonlarına sunulan tekliflerin tamamı sendikamız tarafından hazırlanmış olup başka bir sendikanın emeği ve katkısı olmamıştır.

“Yetkili sendika olarak bu zamana kadar yapılan kazanımların tamamı üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda en iyi şekilde değerlendirilerek çözüme kavuşmuştur. Daha önce yapılan kazanımları nasıl biz yaptıysak bundan sonraki kazanımların da en iyi şekilde karşılık bulması için çalışacağız.”

Kazanımlarımız için bizlere desteklerini esirgemeyen Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’a, BEM-BİR-SEN Genel Başkanımız Levent Uslu’ya, İlgili Bakanlarımıza, Plan ve Bütçe Komisyonunda görev alan milletvekillerine, bürokratlara şükranlarımızı sunuyoruz.

 

Daha önce biz yaptık bundan sonra da biz yaparız!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri