Deprem Gerçeği
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Deprem Gerçeği
13.02.2023 14:18:07

 

Deprem Gerçeği

Depremler hayatın bir gerçeğidir. Bu hayat devam ettikçe depremler zaman zaman olacaktır. Önemli olan depremin yıkıma sebep olmaması için gereken tedbirlerin alınmasıdır.

Dünyanın çeşitli yerlerinde zaman zaman depremler olduğu gibi, Türkiye’de de depremler olmaktadır. Ülkemizde 6 Şubat 2023’te, AFAD'ın verilerine göre,  saat 04.17’de 7,7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan deprem, yerin 7 km altında gerçekleşti. Saat 13.24'te ise merkez üssü Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesi olan 7,6 büyüklüğünde gerçekleşen depremler birçok ilde yıkıma neden oldu.  Depremin etkili olduğu 10 il şunlardır: Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis ve Malatya.

 

Kahramanmaraş merkezli depremlerde 29 bin 605 kişinin hayatını kaybettiğini, 74 bin 242 kişinin yaralandığını, yıkılan bina sayısının 5 bin 775 olduğunu bildirdi. Bu sayılar gittikçe artmaktadır. Çünkü enkaz çalışmaları devam etmektedir. Devletin yetkilileri sorunların çözümü için elinden geleni yapıyor.  Türkiye, depremin yaralarını sarmaya devam ederken, yurt içinden ve  yurt dışından gelen  yardımlar  sürüyor. İnşalalh biran önce enkaz altındaki kurtarma çalışmaları sona erer ve sorunlar giderilir.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Deprem Gerçeği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri