Doğu Türkistan İçin Eyleme Davet
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Doğu Türkistan İçin Eyleme Davet
01.04.2021 06:11:55

 

Doğu Türkistan İçin Eyleme Davet

1 Nisan 2017 tarihinden itibaren Çin yönetimi Doğu Türkistan’da sistematik gözaltılara başladı.

2014 tarihinden itibaren devasa arazilere kurulan kamplar, II. Dünya Savaşı Nazi kamplarının günümüz uygulamasından farklı değil.

Doğu Türkistan’da yaşanan bu zulümleri tüm dünyaya duyurmak için aralarında İHH İnsani Yardım Vakfı, AGD, Yedi Hilal, Cihannuma, Özgür-DER, Hukukçular Derneği, İletişim Platformu, AKDAV, ÖNDER, UMHD, Doğu Türkistan İnsan Hakları İzleme Derneği gibi kuruluşların ve çok sayıda STK’nın da bulunduğu Doğu Türkistan Platformu, etkinlikler düzenleyecek. Platform, dünyada “şaka günü” olarak farklı bir biçimde hatırlanan 1 Nisan’da “ŞAKA DEĞİL SOYKIRIM” başlığı altında etkinliklerini düzenleyecek, tüm dünyaya toplama kamplarının kapatılması için çağrıda bulunacak.

Eylemler çerçevesinde konferanslar düzenlenecek, fotoğraf sergileri açılacak, basın açıklamaları yapılacak ve sosyal medya etkinlikleri gerçekleştirilecek. Programların startı İstanbul’da yapılacak olan basın açıklamasıyla verilecek. Etkinliklerin tamamı, hem İstanbul’un tüm ilçelerinde hem de 81 ilin tamamında eşzamanlı olarak gerçekleştirilecek.

Doğu Türkistan Türkistan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri