Fikir
Giriş Tarihi : 13-03-2023 14:08   Güncelleme : 13-03-2023 14:08

Eğitim Sistemi ABD'ye Emaneti Afettir!

Türkiye Aile Meclisi Genel Başkanvekili Adnan Kalkan, maddi ve manevi buhranlara yol açan ithal sistemlerin fıtratımızla uyuşmadığını belirterek İstanbul Sözleşmesi'nin dayattığı Toplumsal Cinsiyet politikalarından ve Fulbright Eğitim Anlaşması'ndan derhal geri çekilmemiz gerektiğini söyledi.

Eğitim Sistemi ABD'ye Emaneti Afettir!

 

Nüfusunun tamamına yakınının Müslüman olduğu Türkiye'de, aileden eğitim hayatına kadar tüm alanlarda Batı menşeli ithal yasaların ve sözleşmelerin uygulanıyor olması gençliğin maddi ve manevi buhranlara sürüklenmesine neden olduğunu da belirten sözlerine şöyle devam etti;

Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu, bir diğer adıyla Türkiye-Amerika Birleşik Devletleri Kültürel Mübadele Komisyonu, 1949 yılında Türkiye ve ABD arasında imzalanan ikili anlaşmayla kabul edilmiştir. 13 Mart 1950'de yasalaşmıstır. Türkiye'deki eğitim sistemini doğrudan Amerika'ya bağlayan komisyon, üstlendiği ifsat görevini bugüne kadar yürütmüş ve çalışmalarına Türkiye dahil 115 ülkede halen devam etmektedir.

Gençlere ABD'de burs imkânı tanıyan Fulbright Komisyonu, eğittiği kişileri tekrar Türkiye'ye geri göndererek önemli pozisyonlara yerleştiriyor.

Türkiye Eğitim Sisteminin sağlam nesil yetiştirememesinin en büyük sebebini manevi değerleri bünyesinde bulundurmamasına bağlayan Türkiye Aile Meclisi Genel Başkanvekili Eğitimci Yazar Sosyolog Adnan Kalkan, ülke olarak fitrata uygun yerli ve ümmetçi bir sistemin oluşturulması gerektiğini kaydetti.

FITRATIMIZLA UYUŞMAYAN İTHAL SİSTEMLERDEN VAZGEÇİLMELİ

İthal sistemler vasıtasıyla fıtrat ayarlarımızla uyuşmayan uygulamaların oluşturulduğunu belirten Kalkan, "Yeni yetişen talebeler yerli ve maneviyatı yüksek kişiler olamıyor. Oysa değerlerimize uygun sistemler oluşturmak için yeterince uzman kadromuz var. Kendi uzmanlarımızı bir araya getirerek her şeye rağmen ezilmişlik psikolojisinden kurtularak adım atmamız gerekiyor. Bu yüzden de önce eğitim müfredatını tamamen dizayn etmemiz gerekiyor." dedi.

NESİL ATEİST BAKIŞ AÇISIYLA YETİŞİYOR

Millî Eğitim Bakanlığı bünyesindeki tüm eğitim kurumlarındaki ders kitaplarında materyalist ve ateist bakış açısının hâkim olduğuna dikkat çeken Kalkan, "Uygulanan eğitim müfredatı, Yaratıcımızdan, Rabbimizden arındırılmış bir müfredattır. Eğitim kitaplarının içerisinden kaldırılmış gibi gözükse de Darwinizm'in ruhu kitaplardadır. Bu şekilde milli ve manevi nesil yetiştirilemez. Biz eğitimle alakalı öneri ve tespitlerimizi rapor haline getirip Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve MEB yetkililerine ilettik." diye konuştu.

Kalkan, "Ders kitaplarının içerisinde doğanın kendi kendine oluştuğu, hücrenin kendi kendine bölündüğü, yağmurun ise kendiliğinden yağdığı bilgisi yer alıyor. Bu kitaplarda Rabbimizden hiç bahsedilmiyor. Eğitime manevi değer katılmazsa yetişen nesil ateist bakış açısıyla yetişecektir." ifadelerini kullandı.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ AİLEYİ, FULBRİGHT EĞİTİM KOMİSYONU EĞİTİMİ İFSAT EDİYOR

Fulbright Eğitim Komisyonu ile birlikte Türkiye'nin eğitim sisteminin tamamıyla ABD'ye peşkeş çekildiğini vurgulayan Kalkan, "Komisyonda yer alanların 4'ü Türkiyeli diğer 4'ü Amerikalıdır. Komisyon Başkanı ise dönemin Amerikan Elçisidir Konsolosudur. Dolayısıyla Türkiye'deki eğitim, çok farlı zincirlerle Amerika'ya bağlandı. Eğitim sistemimizin en büyük çıkmazlarından birisi de Fulbright Eğitim Komisyonu'dur. Bu komisyon ile İstanbul Sözleşmesi'nin dayattığı Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Adaleti maskesiyle cinsi sapıklığı mesrulastirilmasi projeleri birbiriyle örtüşüyor. Çünkü İstanbul Sözleşmesi'nin dayattığı GENDER TCA TCE operasyonları aileyi ifsat ederken, Fulbright Eğitim Komisyonu ise eğitimi ve nesli ifsat ediyor." dedi.

FABRİKA AYARLARIMIZ OLAN FITRATIMIZA DÖNMELİYİZ

Cumhurbaşkanı Receb Tayyîb Erdoğan'ın "Aileye operasyon çekiliyor" ifadelerini hatırlatan Kalkan sözlerini, "Çözüm isteniyorsa bataklık kurutulmalıdır. Aileye çekilen operasyonlar ânayasa 41. Ve 24. Maddedeki ailemizin gençliğimizin inancımızın korunması acilen genel kurula veya referanduma ile güvence altına alınmalıdır. Eğitime çekilen operasyonların başında da materyalist ve ateist bakış açılarıyla hazırlanan ders kitapları yer alıyor. Fabrika ayarlarımız olan fıtratımıza dönmeliyiz. Fıtrata dönmek için fitrata inancımıza aykırı ithal ifsat Sözleşmeleri'nden ve Fulbright Eğitim Komisyonu'ndan derhal geri çekilmeliyiz” şeklinde tamamladı.

 

Recep YAZGANRecep YAZGAN