Ekonomi
Giriş Tarihi : 10-05-2022 18:19   Güncelleme : 10-05-2022 18:19

Erdoğan’ın Müjdesine Fırsatçı Darbesi

Ev sahibi olmak isteyenler için düşük faizli kredi kararı sonrası fırsatçılar fiyatları yükseltti.

Erdoğan’ın Müjdesine Fırsatçı Darbesi

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ilk defa ve tek konut sahibi olacak vatandaşlara düşük faizli kredi sağlanacağı açıklamasının hemen ardından bazı fırsatçılar, konut fiyatlarına büyük oranda zam yaptı.

Kabine toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ev sahibi olmak isteyen vatandaşların imkânlarını kolaylaştıracak kararları açıkladı.

İlk defa ev sahibi olmak isteyene 2 milyon TL'ye kadar kredi.

"İlk defa tek konut sahibi olacak vatandaşımıza"İlk defa tek konut sahibi olacak vatandaşımıza 2 milyon TL değere sahip birinci el satın almalar için 10 yıla kadar vadeli ve aylık yüzde 0,99 faizli konut kredisi sağlıyoruz." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Konut değeri 2 milyon lira ile sınırlı bu paket aylık 0,89 faizli konut kredisi içeriyor." ifadelerine yer verdi.

 2 milyon TL değere sahip birinci el satın almalar için 10 yıla kadar"İlk defa tek konut sahibi olacak vatandaşımıza 2 milyon TL değere sahip birinci el satın almalar için 10 yıla kadar vadeli ve aylık yüzde 0,99 faizli konut kredisi sağlıyoruz." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Konut değeri 2 milyon lira ile sınırlı bu paket aylık 0,89 faizli konut kredisi içeriyor." Sözlerine yer verdi.

Fırsatçılar müjdeyi duyar duymaz harekete geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklamasından çok süre  geçmeden fırsatçılar, konut fiyatlarına zam yaptı.

 Bir ilan sahibinin, satışa sunduğu konutun fiyatını tam 200 bin lira artırdığı görüldü.

 

Recep YAZGANRecep YAZGAN