Erhan Usta Yerel Seçimlerde Kimse Kimseye Güvenmesin
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Erhan Usta Yerel Seçimlerde Kimse Kimseye Güvenmesin
30.08.2023 13:22:17

 

Erhan Usta Yerel Seçimlerde Kimse Kimseye Güvenmesin

İyi Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, partisinin yerel seçim stratejini açıkladı. Usta, "Bizim birinci önceliğimiz yerel seçimlere her partinin ayrı ayrı girmesi. Bu bir meydan okumadır" dedi.

 

İlker Koç'un sorularını yanıtlayan İyi Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta partisinin yerel seçim yaklaşımını duyurdu.

"Bu bir meydan okumadır"

Usta, "Bizim birinci önceliğimiz yerel seçimlere her partinin ayrı ayrı girmesi. Bu bir meydan okumadır. Herkes bileğinin gücüyle seçim yarışına girsin istiyoruz. Yerel seçimlerde kimse kimseye güvenmesin." dedi.

"Yerel seçimlerde ittifaklardan kurtulabiliriz"

Erhan Usta'nın açıklamalarından öne çıkan satır başları şu şekilde:

Mevcut sistemin değişmesi için bir ittifakta. Ama Cumhur İttifakı seçimleri kazandı. Madem bu sistem değişikliğini başarmadık, ittifaklardan ülkemizin zarar görmemesi için neler yapılabilir onun arayışı içerisine girdik. Nihayetinde Genel Başkanımız Büyük Taarruz’un başladığı Kocatepe’de gelin hepimiz ayrı ayrı seçime girelim girelim önerisinde bulundu. Bu yerel seçimlerde uygulanabilir. Yerel seçimlerde ittifaklardan kurtulabiliriz.

"Yerel seçimlerde kimse kimseye güvenmesin"

Bizim birinci önceliğimiz yerel seçimlere her partinin ayrı ayrı girmesi. Bu bir meydan okumadır. Herkes bileğinin gücüyle seçim yarışına girsin istiyoruz. Yerel seçimlerde kimse kimseye güvenmesin. Bizim Millet İttifakı’nda CHP ile bizim şu anki düşüncemiz bu şekilde. Biz ülke genelinde topyekün bir şekilde ittifakta yer almayı düşünmüyoruz. Kendi kadrolarımızla, kendi adaylarımızla seçime girmek bizim öncelikli hedefimiz.

"Seçimlerin kazanılmasını HDP’ye bağlamak bizi incitmiştir"

İstanbul ve Ankara için bir şey söylemek şu an için erken. Bunları zaman ne gerektirirse o noktaya doğru ilerleyeceğiz. O günkü siyasi konjektür neyi gerektiyorsa ona göre adım atılır. 2019 yılında yapılan ittifakın mimarı İyi Parti’dir. Bu teklif bizim tarafımızdan CHP’ye gönderilmiştir. Milletimiz ümitlenmiştir bu süreçte. Ekrem Bey ülkücülerden ciddi oy aldı. Seçimlerin kazanılmasını HDP’ye bağlamak bizi incitmiştir.

"Biz isteriz ki bütün şehirleri İyi Parti olarak alalım"

Genel Başkanımız, Ekrem İmamoğlu’na ve Mansur Yavaş’a bir çağrıda bulundu. Elinizi taşın altına koyun dedi kötü gidişatın bitmesi için. Kamuoyu yoklamalarında önde çıkan bu iki isimden birisinin aday olmasını biz canı gönülden istedik. Ama bu imkan olmadı. Muhataplarımıza buradan kaynaklanan bir serzenişimizin olması gayet normal. Biz isteriz ki bütün şehirleri İyi Parti olarak alalım. Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın parti değişikliğiyle ilgili bir şey söylememiz söz konusu değil.

"6’lı masa kurulmadan önce oylarımız 18-19 seviyesindeydi"

6’lı masa kurulmadan önce oylarımız 18-19 seviyesindeydi. Ortaya çıkan siyasi atmosfer bizim umduğumuz oy oranını yakalayamamıza neden oldu. Biz seçimlerde kendimizi anlatamadık. Cumhur İttifakı’ndan daha fazla oy alabilirdik. Sayın Akşener’le ilgili ortaya atılan hiç birinin doğru olmadığı ortaya çıktı. İyi Parti’nin yıpratılması herkesin işine yarıyor.

Erhan Usta Yerel Seçimlerde Kimse Kimseye Güvenmesin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
iş güvenliği malzemeleri
tanıtım yazısı