Eşcinselliğe karşı yarın 150 STK Saraçhane’de toplanacak!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Eşcinselliğe karşı yarın 150 STK Saraçhane’de toplanacak!
17.09.2022 10:51:34

 

Eşcinselliğe karşı yarın 150 STK Saraçhane’de toplanacak!

İstanbul Fatih'teki Saraçhane Parkı'nda bir araya gelecek olan 150 STK üyeleri yarın LGBT karşıtı yürüyüş yapacak.

Yapılan çağrıda, Fikirde Birlik ve Mücadele Platformu tarafından LGBT dayatmasına yönelik açıklama yapıldı.

Platform Başkanı Kürşat Mican, 18 Eylül'de Saraçhane'de "Büyük Aile Buluşması" adı altında düzenlenecek etkinlik öncesinde basını bilgilendirdi.

SARAÇHANE'DE TOPLANACAKLAR

LGBT'nin yurt dışı kaynaklarından destek alarak okullarda ve sosyal hayatta güçlü yapılanmalara gittiğine dikkat çeken Mican, bu yapılanmanın aile kurumuna zarar verdiğini ifade ederek her yaştan insanı 18 Eylül'de Saraçhane'ye beklediklerini söyledi.

150 bin imza toplandı

Tüm Türkiye'de topladıkları 150 bin imza ile LGBT'ye karşı durmaya devam edeceklerinin altını çizen Mican, toplanan imzalarla birlikte hazırladıkları raporu TBMM'ye sunacaklarını belirtti.

Yaptığı basın açıklamasında "Bizler Fikirde Birlik ve Mücadele Platformu olarak yıllardır tertiplediğimiz programlarla, eylemlerle, etkinliklerle ve kampanyalarla ülkemizi, nesillerimizi, aile yapımızı çökertmek isteyen bu arkası derin, sapkın örgütle mücadele etme gayreti içerisindeyiz" ifadelerini kullanan Mican, TBMM'ye sunacakları raporu ise şu sözlerle aktardı:

TBMM'ye gidecekler

"LGBT örgütünün tüm derneklerinin, yapılanmalarının kapatılması; tüm propaganda faaliyetlerinin durdurulması ve yasaklanması için yıllardır verdiğimiz mücadeleye ek olarak imza kampanyası düzenledik ve 150 bin imzaya ulaştık. Çok yakında bu imzaları da hazırladığımız raporla birlikte TBMM'ye sunacağız."

"Siyasilerden açık açık destek bulmaları..."

Mican, "Hızla artan dernek ve kulüp sayları, üye sayıları, üniversite, lise yapılanmaları, sanatçıların sahnelerde paçavra bayraklarını açar hale gelmesi, İstanbul’umuzda sözde onur yürüyüşleri tertip etmeleri ve bu yürüyüşleri muhtelif şehirlerde de tertip etmeye yeltenmeleri, bazı siyasilerden de açık açık destek bulmaları, ana akım medyada, sosyal medyada, dergi, kitap, gazete vs. her türlü neşriyata rahatça ulaşıp propagandalarını icra etmeleri, milletini ve mukaddesatını seven her bir vatan evladını dehşete düşürmektedir." açıklamasında bulundu.

Yarın 18 Eylül günü 14.30'da Saraçhane'de başlayan etkinlik, Beyazıt Meydanı'na yürüyüşle birlikte sona erecek.

Eşcinselliğe karşı yarın 150 STK Saraçhane’de toplanacak!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri