Eski Belediye Başkanının Uygunsuz Görüntüleri Davasında Her Şey Sil Baştan!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Eski Belediye Başkanının Uygunsuz Görüntüleri Davasında Her Şey Sil Baştan!
26.05.2021 14:58:09

 

Eski Belediye Başkanının Uygunsuz Görüntüleri Davasında Her Şey Sil Baştan!

Samsun'da 6. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen eski bir belediye başkanına uygunsuz görüntülerle şantaj ve tehdit davasının ikinci duruşmasında mahkeme salonundakileri şok eden itiraflar geldi.

Samsun'da eski bir belediye başkanın, belediye başkanlığı döneminde bir bayan ile uygunsuz görüntülerinin çekilmesi ve söz konusu görüntülerle kişiye şantaj ve tehdit yapıldığı iddialarının görüldüğü duruşmada şok gelişmeler yaşandı.

Geçtiğimiz Ramazan ayında eski belediye başkanının şikayeti ile yapılan gözaltıların ardından devam eden mahkemenin ikinci duruşmasında eski belediye başkanının kendisine şahit gösterdiği isim, ifadesinde yaşananları hakimin huzurunda bütün ayrıntılarıyla tek tek anlattı.

Söz konusu görüntüleri elinde bulunduran kişiden, eski başkanın direktifleri doğrultusunda, aldıklarını ve görüntüleri elinde bulunduran kişinin bu nedenle darp edildiğini mahkemeye anlatan A.H, "Her şeyi anlatacağım hakim bey" diyerek söze başladı…

Eski belediye başkanının gözaltılar öncesi kendisinden yana şahit olması konusunda, tekliflerde bulunduğunu ve olayla ilgisi alakası olmayan kişilere de dava açılması için yönlendirme yaptığını da itiraf eden A.H, eski belediye başkanının şikayet dilekçesi ve mahkemeye verdiği ifadesinde yer alan "Bana Ö.S'nin talimatlar yağdırdığı ve görüntüleri her yere yaymalarını söylediği bir video getirdiler. İzlediğim bu videoda çete başı olarak görülen Ö.S'nin yanında O.B, R.Y, H.Ö'de vardı" sözlerini de, bugün mahkemeye gelerek ifade veren A.H tarafından yalanladı.

 

Söz konusu görüntüleri kendisinin çektiğini ve bu görüntülerde ve ortamda H.Ö'nün olmadığını anlatan isim, "Çeteyse, çete biziz. R.Y, H.Ö'nün olaylarla bir ilgileri yok" dedi.

Bu itiraflar sonrası mahkeme salonu buz keserken, müvekkil avukatları ise mahkeme hakimine, duruşmaya katılmayan eski belediye başkanının bir sonraki duruşmaya gelmesini ve kendisine yöneltmek istedikleri soruların olduğunu ifade etti.

Mahkeme Kasım ayına ertelendi.

Samsun'da 6. Asliye Ceza Mahkemesi Samsun mahkeme salonu Başkan mahkeme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER