Geçici Görevlendirmeli Anestezi Uzmanı Bile Var!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Geçici Görevlendirmeli Anestezi Uzmanı Bile Var!
08.04.2021 07:37:35

 

Geçici Görevlendirmeli Anestezi Uzmanı Bile Var!

Samsun Sağlık Müdürlüğü’ne, Gazi Gazi Devlet Hastanesi’nden geçici görevlendirme ile anestezi teknisyeni bile görevlendirilmiş.

Samsun Sağlık İl Müdürlüğü’nde bir anestezi uzmanının ne iş yapacağı ve kimi ya da kimleri uyutacağı merak konusu oldu.

Gazi Devlet Hastanesi’nden geçici görevlendirmeyle Samsun Sağlık İl Müdürlüğü’nde görevlendirilen anestezi uzman M.K’nın geçici görevlendirilmeyle Sağlık İl Müdürlüğü’ne getirilmesinin tek sebebinin personel başkanının hemşerisi olduğu belirtiliyor.

Samsun, Covid 19 risk haritasında bir aydır Türkiye’de birincisi durumunda olmasına rağmen Samsun Sağlık İl Müdürü’nün keyfi uygulamalının her gün bir yenisi ortaya çıkıyor.

Samsun il ve ilçelerdeki hastaneler koronavirüs ile mücadele ederken ve personel ihtiyacı ortadayken Samsun Sağlık İl Müdürlüğü bünyesinde anestezi uzmanının yer alması akıllara durgunluk veriyor.

Müdürlük anestezi uzmanı da dahil geçici görevli personellerin hiç birini hiçbirini kadrolarının olduğu hastanelere veya ilçe sağlık müdürlüklerine gönderemiyor.

Göndermediği gibi hastanelerden hiçbir kıstasa bakılmaksızın, sadece tanıdık, eş, dost, akraba ve sendika ilişkisi nedeniyle geçici görevle personel almaya devam ediyor.

 

ANESTEZİ UZMANININ SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NDE NE İŞİ OLABİLİR

Geçici kelimesi burada yanıltıcı olabilir çünkü adı geçici olmasına rağmen ilçelerdeki görevlerinin başında olması gereken personellerin tamamı uzun yıllardır il müdürlüğünde görev yapıyor.

Mesela Samsun İl Sağlık İl Müdürlüğü emrinde il veya ilçelerde görevinin başında olması gereken tam 17 doktor var.

Bunların 3’ünün kadrosu 112 Başhekimliğinde olmasına rağmen il müdürlüğünde masa başı işlerde çalışıyor.

 

KUL HAKKI YOK MU

Samsun İl Sağlık İl Müdürlüğü emrinde ilçeler hastane veyahut il sağlık müdürlüğünde görevinin başında olması gereken tam 38 ebe var. Ebelerin 6 tanesinin kadrosu muhtelif ilçelerdeki hastanelerde.

Başkan yardımcısı C.T’nin eşinin Kadrosu doğumevinde,

Sendika Başkanı İ.B’nin eşinin kadrosu doğumevinde,

Gazi Devlet Hastanesi müdürünün eşinin kadrosu ilçe sağlık müdürlüğünde,

49 sağlık memuru, tıbbi sekreter, diş protez teknisyeni ve 40 personelin kadrosu hastanelerde,

Başkan M.İ’nin eşi, diş protez teknisyeni, kadrosu Ağız Diş hastanesinde,

Başkan E.Ö.’ün hemşerisi B.K’nın kadrosu Ağız diş hastanesinde, diş protez teknisyeni olmasına rağmen il müdürlüğünde bina, sandalye işlerine bakıyor.

Bununla beraber Samsun İl Sağlık Müdürlüğü’nde il ve ilçe hastanelerinde görev yapması ve vatandaşa hizmet etmesi gereken 51 Hemşire görevlendirilmiş.

Ayrı Samsun’daki hastanelerinin teknik işlerini yürütmesi gereken 12 teknik personel de Sağlık İl Müdürlüğü’nde ne yaptığı bilinmez bir şekilde vakit geçiriyor.

Samsun Sağlık İl Müdürü’nden geçici görevlendirilmeyle İl Müdürlüğü’ne getirilen yukarıda sayıları ve geldikleri yerleri belirtilen bu personelin ne yaptıklarını açıklamasını bekliyoruz.

Samsun Sağlık İl Müdürlüğü Gazi Gazi Devlet Hastanesi Samsun Sağlık Müdürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
vatandaş55     2021-04-10 Eğitim araştırma hastanesi covit servislerinde çalışan tüm sağlık çalışanlarının halini görseniz ağlarsınız!!Bu hakka girmektir!!Çözüm basit torpililerin yeri olarak özdeşleşen İl sağlık müdürlüğündeki geçici görevlerin iptalini sağlıyarak Ünvanlarının gerektirdiği birimlerde veya kadro yerlerinde çalışmalarının sağlanması
Özlemmmm     0000-00-00 Akasyam haber ilk kez tarafsız ,birilerinin bam teline basan haber yapmış,şaşırdım doğrusu.Bu geçici görevlendirmeleri suçunu Müdür Bey e yıkmak çok yanlış,sonuçta orada olanlar bir şekilde siyasi gücü arkalarına alarak bu görevlendirmeyi yaptırıyor,siyasilerin oy uğruna bu tür işlere girmesi anlamsız,asıl sorgulanması gereken budur.
Samsun lu     0000-00-00 Bu yanlışlardan sadece müdür beyi suçlamak yanlış olur.geçici görevlerin hepsinin iptal olması gerek.bakanlık her yere kadro tahsis etmiş.buna göre herkes yerli yerince çalışsa sorun da olmaz.il müdürlüğünde geçici görevli ebe olur mu.
Vatandaş     0000-00-00 Ne var bunda, kan tutan sağlıkçıları masa başına vermişler, olay bu...
Duyarlı vatandaş     0000-00-00 Bu daha ne ki hemşire açığına bir baksınlar birde onu araştırsınlar geçen covit izolasyonda hastam vardı hemşireler tükenmiş durumda sonradan öğrendim ki acil elemanları çalışıyormuş sadece bu koskoca alanda daha ne denebilir ki
Advert
GALERİLER