Gençlere KYK müjdesi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Gençlere KYK müjdesi!
14.07.2022 16:21:54

 

Gençlere KYK müjdesi!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Kredi Yurtlar Kurumu kredi borcu geri ödemeleri konusunun ilk kabine toplantısında ele alınacağını, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın detaylı açıklama yapacağını söyledi.

Belirlenen ücretin faiz olmadığını belirten Kasapoğlu, "Ana muhalefet partisi liderinin ifadesiyle bir faiz uygulaması değil. Kanunda var olan bir enflasyon oranıyla bağlantılı bir süreç.

Gençlerimizi bu anlamda hiçbir zaman mağdur etmedik. O yüzden bu anlamdaki yurt içi üretici fiyat endeksiyle ilgili konudan kaynaklı durumlara Bakanlık olarak detaylıca çalıştık. Gençlerimizin mutlu olmasına yönelik adımları atacağız. Bununla ilgili uygulamalarımız, çalışmalarımız hazır" ifadesini kullandı.

GENÇLER RAHAT OLSUN

İlk kabine toplantısı sonrası Başkan Erdoğan'ın konuyu etraflıca gençlerle ve kamuoyuyla paylaşacağını söyleyen Kasapoğlu, "Nasıl asgari ücrette, emeklilerde, memurlarda, pandemi sürecinde sosyal politikalarla süreçleri yönettiysek aynı şekilde kredilerle ilgili de en mükemmel şekliyle gençlerimizin yanında oluruz.

Konuyu istismar etmelerine, siyaset malzemesi olma noktasında fırsat üretme çalışmalarına da en güzel şekilde karşı koyar, meydan vermeyiz. Gençlerin içi rahat olsun" değerlendirmesinde bulundu.

YURTLAR GENÇLERİ BEKLİYOR

Başkan Erdoğan'ın, yaz tatilini seyahat ederek değerlendirmek isteyen gençlerin 81 ilde seçilen KYK yurtlarında ücretsiz şekilde konaklayabileceklerinin müjdesini verdiğini hatırlatan Kasapoğlu, "Gençliğimizin seyahat etmesini istiyoruz.

Gençlerimiz nereyi gezmek istiyorlarsa, gezdikleri yerlerde ücretsiz olarak yurtlarımızda konaklama imkanı sağlayacaklar. Gençlerimiz bu yazı dolu dolu yaşayacaklar" dedi.

3 GÜN KONAKLAMA

Kasapoğlu ayrıca, uygulamadan daha fazla gencin faydalanabilmesi için her ilde 3'er gün konaklama süreci olduğunu söyledi.

Kasapoğlu, Bakanlığın oluşturduğu "seyehatsever.gsb.gov.tr"un yayına başladığını, süreç hakkında daha fazla bilgiye siteden erişilebileceğini aktardı.

Kaynak: SABAH - BURCU ŞEN

 

Gençlere KYK müjdesi!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tanık Olan biri     0000-00-00 Her zamanki gibi ödemesini zamanında yapmış vatandaşı cezalandırmanın, dürüst olmanın suç sayıldığı bir durum çıkacak. Kyk borcunu ödemiş herkesin faiz ödemesini de geri versinler o zaman. Bu devlet hep dürüstü cezalandırmanın peşinde
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri