Göz kapağı estetiği nasıl yapılır?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Göz kapağı estetiği nasıl yapılır?
02.03.2023 12:12:57

 

Göz kapağı estetiği nasıl yapılır?

Büyük Anadolu Hastaneleri Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Murat Ayan, "Genetik nedenler, kazalar sonucu yaşanan travmalar veya farklı sebeplerden ötürü alt ve üst göz kapaklarında sarkma sorunu yaşayanlara Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) uygulanmaktadır" dedi.

Göz kapağı estetiği, göz kapaklarının görünümünü iyileştirmek için uygulanan cerrahi bir uygulamadır diyen Büyük Anadolu Hastaneleri Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı  Op. Dr. Murat Ayan,  "Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) ileri yaşlara bağlı olarak alt ve üst göz kapaklarında sarkma sorunu yaşayanlar veya genetik nedenler, kazalar sonucu yaşanan travmalar ya da enfeksiyon gibi sebeplerle göz bölgesinde oluşan sarkma olanlar için uygulanmaktadır.

Blefaroplasti nedir?

Bu anlamda blefaroplasti olarak da bilinen göz kapağı estetiği, göz kapaklarına uygulanan, fazla kas dokusu ve sarkmış derinin çıkarılması ile göz çevresinde bulunan dokuların gerdirilmesine yönelik yapılan cerrahi uygulamalar bütünüdür.

Hem estetik hem de fonksiyonel nedenlerle uygulanan blefaroplasti ameliyatı kişinin durumuna göre yalnızca üst / alt göz kapağına ya da her ikisine birden uygulanabilir.

Göz kapağı estetiği nasıl yapılır?

Ameliyat yapılmasına karar verilmeden önce kişinin alın ve kaş bölgesinin fiziki muayenesi yapılır.

Üst göz kapağı ameliyatı genellikle lokal anestezi altında yapılır, yaklaşık 45 dakika sürer. Üst göz kapağı kıvrımından girilerek fazla deri ve yağlar alınır. Dikiş kıvrım içerisinde kalacağından iz belli olmaz.

Alt göz kapağı ameliyatı için ise genel anestezi veya sedasyon ile yapılır ve yaklaşık 1,5 saat sürer. Kirpik dibinden kesilerek fazla yağ ve deriler alınarak kırışıklıklar ve torbalar düzeltilir. Ameliyat sonrasında gözlerin kapanması gerekmez, hastalar günlük işlerine devam edebilirler." diyerek sözlerine son verdi.

 

Göz kapağı estetiği nasıl yapılır?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri