Halkı Aldatmaktan Utanmıyor musunuz!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Halkı Aldatmaktan Utanmıyor musunuz!
02.04.2021 06:21:38

 

Halkı Aldatmaktan Utanmıyor musunuz!

Bu sorunun muhatabı kimler biliyor musunuz? İstanbul Sözleşmesinden çekimle kararına karşı olup “kadına yönelik şiddeti önleme ve kadın erkek eşitliği” gibi kavramlarla yalan yanlış beyanlarda bulunup, bu kararın feshi için Danıştay’a müracaat ettiklerini diyenlere bu soruyu onlara soruyorum.

Niye diyecekseniz? Gel beraber bakalım.

*Bu sözleşme aileden çok partner sözleşmesidir, yani herhangi bir evlilik akdi olmadan bir arada yaşayan kimselerin karşılıklı hakları koruyor.

*18 yaş altı kızları kadın olarak kabul ediyor,  gönüllü beraberliğe  kimse dokunamaz diyor, ama evliliğini yasaklıyor.(3.madde (f) fıkrası)

Yani 15 yaşında kızınız başkasıyla cinsel birleşirse, gönüllü beraberlik derse kimse onlara laf edemez. Ama 16 yaşında gönüllü evlenişse yani Allah’ın emri peygamberin kavli ile nikah kıymışsa hem koca hem de bu evliliğe onay veren büyükler cezalandırılıyor.

Şu anda genç evlilik mağdurları dediğimiz ceza evindeki gençler ile dışarıda kalan boynu bükük kadın ve çocukları bu sözleşmenin mağdurlarıdır. Sonradan çıkan bir yasayı nasıl geriye doğru işlettiler onu da bilmiyor!

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER