Havalimanı sayesinde Piraziz'de hizmet sektörü gelişiyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Havalimanı sayesinde Piraziz'de hizmet sektörü gelişiyor
03.07.2015 23:00:27

 

Havalimanı sayesinde Piraziz'de hizmet sektörü gelişiyor

GİRESUN (AA) - Vali Hasan Karahan, Ordu-Giresun Havalimanı’nın açılmasıyla birlikte Piraziz ilçesinde hizmet sektörünün hızla geliştiğini söyledi

GİRESUN (AA) - Vali Hasan Karahan, Ordu-Giresun Havalimanı’nın açılmasıyla birlikte Piraziz ilçesinde hizmet sektörünün hızla geliştiğini söyledi.

Karahan, yaptığı açıklamada, Ordu-Giresun Havalimanı’nın hemen yakınında bulunan havalimanı sayesinde ilçenin ekonomik olarak hızla gelişeceğini belirtti.

Havalimanı ile bölgeye özellikle hizmet sektöründeki yatırımcıların da gelmeye başladığını aktaran Karahan, "Havalimanının bulunduğu en yakın ilçemiz Piraziz'de yatırımlara yönelik talepler artış göstermekte. Bölgeye Ordu-Giresun Havalimanı'nı kullanarak gelmeye başlayan münferit ve grup misafirler en yakın ilçe Piraziz’de bir hayli zaman geçirmekteler. Şimdiden iki ilçemizde de otel, restoran yatırımları için başvurular yoğunlaştı" dedi.

İlçede turizm alt yapısının ise hızla giderilmeye çalışıldığını kaydeden Karahan, "Piraziz konumu, kültürü ve tarihi itibarı ile turizmde son birkaç yılda güzel yerlere kendini getiren, ekoturizm köyleri, köftesi ve elması ile son dönemlerde oldukça dikkat çeken ve getirisi olan bir ilçemiz. Havalimanının yakınlığı ile birlikte bölge daha yoğun kullanımda ve artık konaklama kapasitesi yetmemekte. 2015 yılında Giresun’da başlayan 12 otel yatırımı mevcut. Bunların 2 otel ve 1 restoran inşaatı Piraziz’de başladı. Ekoturizm köylerinde turistler konaklamaya devam etmekte. Hafta sonu günü birlik köy kahvaltılarıyla misafirleri ağırlayan ekoturizm köyünde, Özel İdare tarafından projesi tamamlanan 12 kişi kapasiteli Şeyhli Konağı da bu sezon içinde hizmete açılacak. Böylelikle Piraziz ile birlikte 130 yatak daha eklenecek. 2016'da il genelinde 7 otel inşaatı başlayacak ve kapasite 500 yatak daha artacak. Bölgede turizme yönelik düşünülen yatırım konularında  da kısa süre içinde yardımcı olunabilmekte" diye konuştu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER