Hayvanlar boğazdan insan kulakdan beslenir
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Hayvanlar boğazdan insan kulakdan beslenir
11.06.2022 12:16:31

 

Hayvanlar boğazdan insan kulakdan beslenir

İnsanın mirası babadan kalan otlak ve araz(i) değil peygamberlerin bıraktığı imandır.. İnsanın en yüce mirası imandır. Bu miras, akıllı insana mana, hayvana ise madde şeklinde görünür..

Biri geçici diğeri ise kalıcıdır.. İnsan ve hayvan iradesiyle bu ikisinden birini yani dilediğini seçer. Bu mana yani iman, ümmetlere Adem babamız İbrahim atamızdan lütufla merhametle peygamberle ayetlerle hadislerle nasihatlerle Hak 'dan Ademoğluna yani insanoğluna gelmiştir madde ile gelişen hayvan oğluna değil!

Bizi ancak iman birleştirir. İman mana birliği olduğu gibi aynı zamanda da sonunda akıl sahibleri tecrübe sahiblerinin geldiği fikir birliğidir. Ama hırsla baktığın için şimdi sen onu göremiyorsun. Sonunda mutlaka bu birliği ve imanın ne olduğunu görürsün...Sabırla görenle hırsla görenlerin yol ayrımı işte burada başlıyor..! Ben sana bu yaşadıkların taraf tutman için bir yol ayrımı diyeyim sen bana geç bunları hepsi ihtiyaçlarım için de, sen bilirsin. İman için olan birlik insanoğlu içindir ihtiyaçlar için gördüğün şu yalancı birlik ise hayvanlar içindir. Pek uzun sürmez dağılır yıkılır.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Hayvanlar boğazdan insan kulakdan beslenir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım