Influencer ve Twıtch Influencer Marketıng Nedir?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Influencer ve Twıtch Influencer Marketıng Nedir?
29.06.2020 00:43:38

 

Influencer ve Twıtch Influencer Marketıng Nedir?

Çoğu kişi, influencerları ve influencer marketingi düşündüğünde, genellikle geleneksel sosyal medya kanallarını düşünürler.

Günümüzde “influencer” kategorisine her zamankinden daha fazla insan düşerken, bir influencer nedir? sorusunun gerçekte ne anlama geldiğini bilmek ilk adım olacaktır. Influencer kişi, başkalarının satın alma kararlarını etkileyen kişisel otorite, duruş, uzmanlık veya ilişkilere sahip bir birey veya gruptur. Influencer kişi, aşağıdakileri alan belirli bir endüstri, konu alanı veya nişte bilinen bir figür olabilir.

Influencer kişinin ana anahtarı, uzmanlık veya deneyim yoluyla kitleleriyle bir ilişki kurmalarıdır. Pazarlama açısından markalar, kitlelerine karşılıklı yarar sağlayan deneyimler sağlamak için influencerlarla ortaklık kurma yeteneğine sahiptir.

Çoğu kişi, influencerları ve influencer marketingi düşündüğünde, genellikle geleneksel sosyal medya kanallarını düşünürler: Facebook, Instagram, Twitter, hatta belki de B2B için LinkedIn. Ancak, influencer marketing Instagram'ın ünlü marka elçileri için yer haline gelmesinden çok önce başladı.

Günümüzde influencer marketing, teknolojilerle paralel bir şekilde gelişti ve bunu bizzat ve dijital platformlarda görüyoruz: sosyal medya, bloglar, oyun yayın hizmetleri ve daha fazlası.

Oyuncular, Twitch ve Mixer gibi espor'ların ve akış platformlarının yükselişi sayesinde nüfuz ediyor. Bu, şirketler yalnızca üst düzeydeki oyunculara sponsor olmakla kalmaz, aynı zamanda herkes bir akış sitesinde aşağıdakileri yeterince yapan bir oyun etkileyicisi olabilir. İzleyicilere bağlı olarak, bu influencerlar çok yüksek katılım gösterebilir ve makro etkilidirler.

Twitch influencer marketing, diğer platformlardaki influencer pazarlama kampanyalarına benzer. Buradaki en büyük fark, influencer tanıtımlarının bir görüntü yerine canlı video biçiminde olmasıdır.

Ayrıca, Twitch'teki içeriğin çoğu oyunla ilgilidir. Ve Twitch influencer marketing oyun nişinde son derece etkilidir. Markalar, hedef kitlelerine ulaşmak için Twitch'teki en iyiler ile işbirliği yapıyor. Ürününüz Twitch'teki kullanıcılara gerçek bir değer sağlıyorsa, alıcı bir kitle olabilir. Bazı pazarlamacılar işbirliği için yayıncılarla e-posta yoluyla iletişim kurar.

Twitch'te gerçekleşen çeşitli promosyon türleri vardır. Bunlar, alışverişleri, hediyeleri ve ürünlerin kutudan çıkarılmasını içerir. Twitch'teki kitlenin çoğunluğunun erkek olduğunu unutmamalısınız. Aslında, Twitch kullanıcılarının yaklaşık % 82'si erkektir. Bu kullanıcıların yaklaşık % 55'i 13-34 yaşları arasında. Twitch influencer marketing'i bu kitleleri hedefleyen markalar için mükemmel bir seçenek haline getiriyor.

Detaylı bilgi için; https://www.tipeffect.com/tr/portfolio_page/zeonnn-nescafe-5-influencer-marketing/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER