İnşaat ve Yapı sektörlerinin karadeniz buluşması samsun inşaat fuarı açıldı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İnşaat ve Yapı sektörlerinin karadeniz buluşması samsun inşaat fuarı açıldı
12.05.2022 20:08:06

 

İnşaat ve Yapı sektörlerinin karadeniz buluşması samsun inşaat fuarı açıldı

İnşaat ve yapı sektörlerinin bir araya geldiği SAMSUN İNŞAAT 2022 6. Yapı, İnşaat Malzemeleri, Asansör, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Doğalgaz ve Teknolojileri Fuarı Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Nihat Soğuk, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Süleyman Hızır, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hacı Eyüp Güler, Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Gökalp Gökdemir, siyasi partilerin yöneticileri, STK’ların ve kamu kurumlarının yöneticileri ve sektör temsilcilerinin yer aldığı törenle açıldı.

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım Anonim Şirketi tarafından organize edilen SAMSUN İNŞAAT 2022 6. Yapı, İnşaat Malzemeleri, Asansör, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Doğalgaz ve Teknolojileri Fuarı Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Samsun Şubesi, TMMOB Makina Mühendisleri Odası Samsun Şubesi, TMMOB Mimarlar Odası Samsun Şubesi ve TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Samsun Şubesi destekleriyle hazırlanan SAMSUN İNŞAAT 2022 6. Yapı, İnşaat Malzemeleri, Asansör, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Doğalgaz ve Teknolojileri Fuarı 12-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında 10.00 – 18.30 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Samsun İnşaat Fuarı 2 yıl aradan sonra inşaat sektörünü ağırlayacak

Fuarın açılışında konuşan Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Gökalp Gökdemir, Samsun’un özellikle son yıllarda inşaat sektörü bakımından bölgenin hızla gelişen illerinin başında yer aldığını belirterek “Bölgenin ticaret merkezi Samsun, özellikle son yıllarda ‘kentsel dönüşüm ve modern toplu konut’ projeleri ile inşaat sektörü ve kentsel yaşam anlamında, bölgenin hızla gelişen illerinin başında yer almaktadır. Samsun’daki hızlı gelişime paralel olarak altyapı, üst yapı ve çevre düzenlemeleri ile ilgili yatırımlarda, her geçen gün artış olduğu göze çarpmaktadır, dolayısıyla bu anlamda sektör açısından önemli bir pazar oluşmuştur. İşte bu noktada Samsun İnşaat Fuarı bu pazarlara hitap eden önemli bir buluşma olacak. 83 firmanın inşaat malzemeleri, yapı teknolojileri, iş ve inşaat makinelerine ilişkin ürün ve hizmetlerini geniş bir yelpazede sergileyeceği fuar sektörün nabzını tutacak ve ortaya çıkacak iş hacmi ile gerek inşaat sektörüne,  gerekse bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlayarak, bölge yatırımlarının gelişmesine de katkı sağlayacaktır” dedi. 

Yurt içi ve yurt dışından sektör profesyonelleri Tüyap Samsun’da olacak

Dört gün boyunca, inşaat ve yapı sektörlerinin nabzının Samsun’da atacağını belirten Gökdemir, “Ülke ekonomisinde önemli bir paya sahip yapı sektöründeki tüm yeniliklerin, gelişmelerin ve ürünlerin sergileneceği fuar, sektördeki gelişme ve yeniliklerden haberdar olma, sektör içinde durum analizi yapabilme, müşterilerle bir araya gelebilme, bayilik verme, mevcut bayilerle ilişkileri geliştirme gibi birçok imkanı sunarken mimar, mühendis, müteahhit, kamu kurumları ve yatırımcı kuruluşlar ile nihai tüketicileri ve yurt dışından Gürcistan, Irak, Libya, Sudan, Filistin, Ürdün, Lübnan, Kamerun, Pakistan, Rusya, Yemen, Azerbaycan, Hindistan, Kongo, Uganda’dan gelecek alım heyetlerini katılımcı firmalarla buluşturacak bir organizasyon olacaktır. Fuarda gerçekleşecek iş bağlantıları ihracat yapan sanayicilerimiz yeni pazarlara girme şansı yakalayacak. Daha önce hiç ihracat yapmayan firmalarımız da aynı şekilde yeni iş birliklerine imza atarak hedef ülkelere açılma şansı yakalayacak” dedi.

Etkinliklerle dolu bir fuar

Fuar kapsamında TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Samsun Şubesi,  TMMOB Makine Mühendisleri Odası Samsun Şubesi, TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Samsun Şubesi ve TMMOB Mimarlar Odası Samsun Şubesi tarafından düzenlenecek panellerde,

A'dan Z'ye Güneş Enerjisi Santralleri

Sifonik Sistemler Ve Yağmur Suyu Yönetimi

Yenilikçi Cephe Sistemleri Akıllı Malzemeler Ve Uygulamaları

Enerji Etkin Bina Tasarımı

Yapı Malzemesi Üretiminde Ambalaj Atıklarının Kaynak Olarak Kullanımı Üzerine Bir Araştırma

Uluslararası İskele Denetleme Kriterleri

İnşaat Sektöründe ISG Uygulamaları

Yeşil Binalar Ve Sürdürülebilirlik Sertifikasyon Sistemleri

Fotovoltaik Sistem Uygulamaları

konularında düzenlenecek panellerde konusunda uzman kişiler ve akademisyenler bilgi ve tecrübelerini ilgililerle paylaşacaklar.

Girişin ücretsiz olduğu fuar 12-15 Mayıs 2022 tarihlerinde 10.00 – 18.30 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.

İnşaat ve Yapı sektörlerinin karadeniz buluşması samsun inşaat fuarı açıldı İnşaat ve yapı sektörlerinin bir araya geldiği SAMSUN İNŞAAT 2022 6. Yapı İnşaat Malzemeleri Asansör Tesisat Isıtma Soğutma Havalandırma D
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert