İp’den Hdp’ye Gönülbağı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İp’den Hdp’ye Gönülbağı!
06.06.2022 14:14:44

 

İp’den Hdp’ye Gönülbağı!

Yazar Yusuf Kaplan’ı Atatürk düşmanı olduğu gerekçesiyle kitap fuarı listesinden çıkartarak veto eden İYİ Partili Samsun İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş HDP'li Pelin Batu' da herhangi sakınca görmedi.

Samsun’da İlkadım Belediyesi tarafından 3-12 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen kitap fuarının ilk afişlerinde yer alan Yazar Yusuf Kaplan, daha sonra Atatürk Düşmanı olduğu gerekçesiyle İYİ Partili İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş tarafından veto edilerek listeden çıkartıldı.

AİLECE HDP'YE OY VERDİK

Diğer yandan oylarını ailece HDP’ye verdiklerini söyleyen Pelin Batu’nun İlkadım Belediyesi Kitap Fuarı’na davet edilmesi herhangi bir rahatsızlık oluşturmadı.

7 Haziran 2015 genel seçimleri sonuçlarında HDP'nin daha önce CHP'nin hakim olduğu Nişantaşı bölgesinde ilk sırada yer aldığı ortaya çıkması üzerine görüşlerine başvurulan gazeteci - yazar Pelin Batu bütün ailesinin HDP'ye oy verdiğini söylemişti.

Nokta Dergisi'ne konuşan gazeteci – yazar Pelin Batu şu açıklamayı yapmıştı;

“Dedem de babam da CHP milletvekiliydi. Sola en yakın olan partilere oy vermişizdir hep. Şimdi ben de dahil tüm ailem HDP'ye oy verdik.

İlk defa böyle bir şey oluyor. Barış süreci AK Parti'yle başlayınca, nasıl destekliyorsunuz diye tepki gösterdiler bana. Bir süre sonra AK Parti'nin samimi olmadığını gördüm. Bugün barış süreci diyor, ertesi gün terörist ilan ediyor. Bu sürecin onlarla devam edebileceğini düşünmedim.

HDP'nin güçlü bir şekilde Meclis'e girmesi barış sürecinin ciddi bir şekilde devam edeceği anlamına geliyor”

 

İp’den Hdp’ye Gönülbağı!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım