Spor
Giriş Tarihi : 27-05-2023 16:32   Güncelleme : 27-05-2023 16:32

İstanbul Özel Merter Final Anadolu Lisesi Türkiye Şampiyonu

Uğur Okulları Canik Kampüsü ile İstanbul Özel Merter Final Anadolu Lisesi ile Türkiye şampiyonası finalinde karşı karşıya geldi.

İstanbul Özel Merter Final Anadolu Lisesi Türkiye Şampiyonu

Karşılaşmayı 4-1 kazanan İstanbul Özel Merter Final Anadolu Lisesi şampiyonluk kupasının sahibi oldu

ŞAMPİYONA SONA ERDİ

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen Okul Sporları Genç Erkekler Türkiye şampiyonası bugün Canik Millet Bahçesi Suni Çim Saha’da oynanan final maçının ardından sona erdi. Final karşılaşmasında Uğur Okulları Canik Kampüsü ile İstanbul Özel Merter Anadolu Lisesi karşı karşıya geldi. Maçı 4-1 kazanan İstanbul Özel Merter Anadolu Lisesi birinci oldu. Üçüncülük maçında ise Trabzon Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi, İstanbul Ruhi Sarıalp Spor Lisesi 3-1 yenerek üçüncü olarak şampiyonayı tamamlandı.

KUPALAR VERİLDİ

Oynanan final maçının ardından düzenlenen törenle dereceye giren takımlara ödülleri takdim edildi. Dereceye giren takımlara ödüllerini Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Feyzullah Dereci, Samsun ASKF Başkanı Şener Aydın, TFF Samsun Bölge Müdürü İbrahim Güven, şube müdürlerimiz ve ilçe müdürlerimiz tarafından verildi. Şampiyon olan takım, Fas’ta düzenlenecek olan ISEF Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmeye hak kazanacak.

 

Recep YAZGANRecep YAZGAN