Karar Alma Mekanizmalarına E-Katılım ve Gençlik!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Karar Alma Mekanizmalarına E-Katılım ve Gençlik!
18.06.2021 11:24:04

 

Karar Alma Mekanizmalarına E-Katılım ve Gençlik!

İMHAD İmam Hatipliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği'mizin geçtiğimiz hafta faaliyete aldığı 'Karar Alma Mekanizmalarına E-Katılım ve Gençlik' projesi, Çeşme programlarının ardından İstanbul oturumlarını da icra etti.

İzmir Valiliği ve İstanbul Kadın ve Kadın Kuruluşları Derneği (İKADDER)'nin paydaş olduğu projede, gençlerimizin karar alma mekanizmalarına katılımlarının artırılması hedefleniyor.

'Yapay Zeka, Siber Politikalar, Dijital Diplomasi, Politika Belgesi Oluşturma, Kamuda E-Katılım ve Karar Alma Süreçleri' gibi konu başlıklarında oturumların yapıldığı İstanbul programları kapsamında katılımcı gençlerimize 'Sivil Toplumun Temel Kavramları' hakkında eğitimler de verildi. THY Kalite Yönetim Sistemleri Mühendisi Sayın Ahmet BABACAN, Samsun Valisi Sayın Zülkif DAĞLI, Eğitimci-Tercüman Sayın Halil İbrahim İŞBİLİCİ ve Medipol Üniversitesi Siyaset Bilimi Öğretim Üyesi Sayın Doç. Dr. Faik TANRIKULU'nun konuşmacı olarak katıldığı oturumların ardından Psikolog Sayın Afra Sevde ÇETİN de RollPlay çalışması gerçekleştirdi. İMHAD İmam Hatipliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanımız Sayın Burhanettin KANSIZOĞLU ve İKADDER Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Funda AKYOL'un açılış hitaplarıyla başlayan programda ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Sekreteri Sayın Abdullah CEYLAN ise misafir konuşmacı olarak ağırlandı.

RollPlay çalışmaları kapsamında katılımcı gençlerimizden, verilen eğitimler çerçevesinde belirledikleri herhangi bir sorunun çözümüne yönelik proje üretmeleri istendi. Projenin ana başlığı, sorunun tanımı, çözüm yolu, savunuculuğu, halk desteği, kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği, ulusal ve uluslararası referans kaynakları oluşturma gibi başlıkları gözeterek ekip çalışmasıyla kısa sürede proje üretmeyi başaran gençlerimiz, proje sunumlarını da rollplay bitiminin hemen ardından gerçekleştirdi.

Üç gece dört gün olarak planlanan 'Karar Alma Mekanizmalarına E-Katılım ve Gençlik Projesi İstanbul Oturumları', proje yürütücüsü Seher KANSIZOĞLU, İMHAD GSK ve İKADDER Yönetim Kurulu Üyelerinin konuşmalarıyla son buldu.

Gençlerimizin program boyunca elde ettiği kazanımlarını ve görüşlerini aktarmasının ardından ise hatıra kareleri de alındı.

İzmir Valiliği İstanbul Kadın ve Kadın Kuruluşları İKADDER İMHAD İmam Hatipliler Gençlik ve Spor Kulübü E-Katılım Karar Alma Mekanizmalarına E-Katılım ve Gençlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER