Kendini şu pencereden at bir kişi ölsün, sen yaşarsan on kişi ölür!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kendini şu pencereden at bir kişi ölsün, sen yaşarsan on kişi ölür!
07.09.2022 12:10:36

 

Kendini şu pencereden at bir kişi ölsün, sen yaşarsan on kişi ölür!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde Gün geçmiyor ki yeni bir skandal olmasın.

Bu seferki skandalın merkezinde ise OMÜ TIP Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Ramis Çolak var.

Çolak’ın öğrenci ve asistanlar ile yapılan yatan hasta vizitelerinde öğrencileri aşağılamak için soru sorduğu, soru sormakta maksadının öğrencileri ve asistanları öğrenmeye teşvik etmek yerine öğrenci ve asistanların itibarını azaltmaya çalıştığı ve hakaret ettiği iddia ediliyor.

Son olayda ise Ramis Çolak’ın sorduğu soruyu bilemeyen öğrencisine ‘‘kendini şu pencereden at bir kişi ölsün, sen yaşarsan en az 10 kişi ölür’’ dediği belirtiliyor.

Sadece bu bile Ramis Çolak’ın soru sormaktaki maksadının öğrenci ve asistanları aşağılamak olduğunu ispatlıyor.

Bilemeyen öğrenciye bunları hemen öğreniyorsun demek yerine ‘‘kendini şu pencereden at bir kişi ölsün’’ diyerek şiddet üzerinden espri yapmaya çalışması sağlıkta şiddetin psikolojik alt yapısı hakkında da ipucu veriyor.

 Uzmanlar öğrencilerin öğrenmelerini teşvik etmek yerine bu ve buna benzer espriyle karışık şiddet dilinin kullanılmasının kabul edilemez olduğunu ve öğrenciyi aşağılayarak değersizleştirmenin meslek hayatında her türden travmalara sebebiyet verebileceğini belirtiyor.

Öte yandan son dört ayda OMÜ TIP Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalından dört asistanın istifa ettiği, bu istifaların Ramis Çolak’ın asistanlara ve öğrenciler karşı takındığı tutum ile ilişkili olduğu belirtiliyor.

Araştırma görevlileri tarafından hiç sevilmemesine karşın Ramis Çolak’ın Tıp Fakültesi Dekanı ve Rektörü tarafından korunduğu, bu sebepten öğrenci ve asistanların Ramis Çolak’ı şikayet etmekten çekindikleri, şikayet etseler de hakkında işlem yapılmayacağından endişe duydukları gelen 

Kendini şu pencereden at bir kişi ölsün sen yaşarsan on kişi ölür!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İfşa     0000-00-00 Bir Doktor adlı yorumcu Hasan Ulusoy'dur.
Gerçekler     0000-00-00 Bir Doktor adlı yorumcu şerefsiz ve Çocuğudur. Millete iftira atıp tutar. Ramis bu gav.tı koruyor. Çünkü Ramis'e köpek olmuş
Bir Öğretim Üyesi     0000-00-00 Bir Doktor adlı gavat almış mesajı.
Hasan Alakavat     0000-00-00 Ramis Çolak'ı koltuk meraklısı bir adamdır. Amirlerini yalar. Altındakileri ezmeye çalışır. Bir gün baltayı taşa vuracaktı.
Bir Doktor     0000-00-00 Hocamız çok çok kaliteli kibar empati yapmasını bilen ama hadsiz ve çakal insanlara da haddini bildirmekte geri adım atmayan öncelikle insani yönleri sonrasında bilimsel yönleri ile çok üst düzey delikanlı bir hocadır. Hocam arkandayız devam et bunlarla uğraş
Medikalpark Hemşire     0000-00-00 Gülçin Ecemiş, Medical Park'ta birlikte çalışırken Ramiz Çolak'tan az şikayet etmediniz şimdi çıkmış Onu savunuyorsunuz herhalde üniversiteye geçmeniz için ona yaranmaya çalışıyorsunuz. Ramiz Çolak sizi de mağdur etmişti.
Kaç kişiyi mağdur etti     0000-00-00 Duyduğumuza göre Profesör Doktor Metin özgen'i arttırmak için çok uğraşıyormuş. Hem de Metin Özgen Mobbing yapıyor diye bana da söyledi. Sanki Kendisinin ne halt olduğunu bilmiyoruz. Metin Özgen bir ise Ramis Çolak yüzdür. Ramiz Çolak ona buna sataşacağına gidip lumbosakral grafik çektirdin. Omurgası yerinde mi bir baksın
Elazığ     0000-00-00 Elazığ'a kadar geldi bunun haberi. Elazığ'da da kumpasları ile meşhurdur Ramiz Çolak.
Olay Şahidi     0000-00-00 Bunu söylediği kişinin ağladığını Biz gördük. Umarım bu davranışı cezasız kalmaz
Ayşe Kuşcu     0000-00-00 Dekan buna saldır diyor bu da saldırıyor. Tıp Fakültesi dekanının bir numaralı adamı. Aynı şekilde rektörün de bir numaralı adamı. Ondokuz Mayıs Üniversitesinde öğrenciye verilen değer ortadadır.
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri