LGS ye Nasıl Hazırlanmalı?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
LGS ye Nasıl Hazırlanmalı?
28.12.2020 09:16:18

 

LGS ye Nasıl Hazırlanmalı?

Öğrencilerin eğitim hayatlarında belki de en çok yıprandıkları ve zorlandıkları sınav Lgs sınavıdır. Bir yandan yaş itibari ile yeni yeni gelişen bir birey diğer yandan sınav müfredatının sürekli değişerek soruların gittikçe zorlaşması ve bunlar yetmezmiş gibi sadece bir defa girilebilmesi... Gerçekten de Lgs sınavı öğrenciler dolayısıyla onların bu hallerini görüp üzülen aileler için tam bir çileye dönüşmektedir.

(Sevgili öğrencim sana ve kimseye fayda getirmeyen oturup boş boş sistemi eleştireceğimize, masa başına geçip kendimizi geliştirelim. Çalışmak en doğru yoldur. 20 yıldır bir matematikçi olarak eğitim sisteminin içindeyim zaten, neyin ne olduğunun farkındayım.)

Peki, gerçekten de bu iş çözümsüz bir sıkıntı mı? Elbette hayır...

Ölümden başka her şeyin bir çözümü vardır derler ya… Lgs hazırlığı tatlı bir heyecana dönüştürmek yine öğrenci ve ailesinin istek ve çalışmasına bağlıdır. Lgs hazırlığındaki bu sıkıntılı durumun en büyük nedeni öğrencimizin yıllardır (özellikle matematik dersinde) temel eksikliği yaşaması ve günlük planlı programlı çalışmaya geçememesinden kaynaklanmaktadır. Başarılı bir sınav için öğrencimiz devam ettiği okuldan ya da kurstan temel eksikliğini giderici bir çalışma istemeli ayrıca şimdiki Lgs konularını anlatan kendi seviyesine uygun bir kitap listesi talep etmelidir. Temel eksikliğini giderip 8. sınıf konularını mutlaka konu anlatım kitaplarından çalışmalıdır.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER