Advert
Materyalist Eğitim Bakanlığı Nasıl Milli Olur?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Materyalist Eğitim Bakanlığı Nasıl Milli Olur?
14.09.2020 14:41:34

 

Materyalist Eğitim Bakanlığı Nasıl Milli Olur?

2020-2021 Eğitim yılı salgın hastalık nedeni ile yine farklı bir yöntemle başladı. Aileler çocuklarının okulda veya uzaktan eğitimle devam etmesi için yetkili kılındı. Yıllarca hocalık yapmış birisi olarak bu eğitim konusundaki düşüncelerimi arz etmek isterim.

Öncelikle Covid-19 salgınından çok daha dehşetli bir salgın hastalıktan bahsetmek gerekiyor. Ne yazık ki; çoğu insan bu hastalığın farkında değildir. Peki, bu hastalık nedir?

Hastalığın adı; maddeye tapma ve gücün maddeden geldiğine inanmaktır. Buna kısaca “materyalizm” adını veriyoruz. Bu hastalık 20. ve 21. Yüzyılda öylesine güçlenmiştir ki dünya kurulalı beri hiçbir çağ bu kadar dehşetli bir inançsızlık hastalığını görmemiştir.

Evet, insanlar ilk, orta ve yakın çağlarda taşa, toprağa, Güneşe, putlara veya Nemrud gibi insanlara tapınırdı. Lakin inançsız değildi. Batıl inançları vardı ve Allah’a ortak koşuyorlardı. Ama dalalet içinde, inançsız, dinsiz ve ateist değildi.

Materyalizmin etkisi ile koca Çin gibi devletlerden tutun da küçücük ülkelere kadar dünyanın hemen hemen her yerinde çoğunluğa ulaşmışlardır. Allah’a inanmayan dinsiz, kitapsız insanlar hiçbir asırda bu kadar çoğalmamışlardı.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER