Advert
Merhum Gazeteci Hazinedar'ın Ardından!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Merhum Gazeteci Hazinedar'ın Ardından!
05.08.2020 17:25:43

 

Merhum Gazeteci Hazinedar'ın Ardından!

Dün (04 Ağustos Salı) günü ebediyete gözyaşları ile uğurlanan; gazeteci Mehmet Hazinedar hocamızı kaybetmenin derin acısı ve hüznündeyiz.

Hastanın halinden doktor, şairin halinden şair, yazarın halinden yazar ve sanatçının halinden de bir sanatçı anlar. Değerli Mehmet Hazinedar hocamız ise bir gazeteci olarak; gazetecileri, yazarları çok iyi anlar ve etüd ederdi.

O asla haksızlıklara karşı susmayı değil; hak bildiği yolda yürümeyi, seslenmeyi, haykırmayı kendine şiâr edinmişti. Yalanla, dolanla işi olmadı ve  her daim, dik duruşuyla eski ve yeni gazetecilere, köşe yazarlarına tam mânada sahip çıktı.

Hiç unutmam; Samsun Medya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı idi ve birgün ben, şair ve yazar arkadaşlarım Alaeddin Dursun, Birfani Mehmet Alan ve şair, yazar İbrahim Ünlü ile kendisini ziyarete gitmiştik ancak yerinde bulamadık.

Ancak;  adımıza cemiyet üyesi olarak; önceden hazırladığı üyelik kartlarını teslim aldık. Gazeteci İsmet bey ile; İlkadım' daki ofiste birlikte çalışıyorlardı. Benim kartım; basın kartıydı. Hâla o kartımı muhafaza ediyorum ve birçok habere, toplantıya bu kartla birlikte katıldım.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER