MHP MYK Üyeleri Samsun’a geldi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
MHP MYK Üyeleri Samsun’a geldi
17.09.2022 09:44:29

 

MHP MYK Üyeleri Samsun’a geldi

Cumhur İttifakına İhanet Eden İlkadım Belediyesi Mhp Meclis Üyelerini Gündemlerine Aldılar Mı!

 

Milliyetçi Hareket Partisi – MHP MYK üyeleri Mevlüt Karakaya ile Hüseyin Edis, Adem Yurdakul ve Davut Haskırış, Samsun’a gelerek, Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma Ve Aydınlatma temalı program gerçekleştirdiler.

MHP MYK üyelerinin,  MHP İl Başkanı Abdullah Karabıcak, Samsun Ülkü Ocakları Başkanı Gökhan Yaşar, MHP Tekkeköy İlçe Başkanı Köksal Kısa ile birlikte Samsun’un ilçelerine ziyarette bulundular.

MHP MYK üyelerinin, geçtiğimiz hafta, İYİ Partili İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş başkanlığında yapılan Belediye Meclis Toplantısı'nda Personel Maaşları Ve Sözleşmeli Personel Alımı hakkında konulan ek gündem maddesinin görüşülmesi sırasında MHP Meclis üyelerinin alınan karara AK Parti Meclis üyeleriyle beraber hareket etmeyerek yapılan oylamada fire verme hususunu hakkında inceleme ve soruşturma yapıp yapmadıkları merak ediliyor.

MHP’YE DE KONTENJAN VERİLDİ

Bilindiği gibi, İYİ Partili İlkadım Belediyesi’nin olaylı Meclis toplantısında, Cumhur İttifakının toplantı başlamadan grup kararı alarak oylamaya komple katılmama kararı, MHP meclis üyelerinin yoklamayı imzalamasıyla hayata geçirilememişti.

Meclis yoklamasını imzalamalarına rağmen oylamaya katılmayan MHP Meclis üyeleri yeterli çoğunluğu sağlamaları neticesinde yapılan oylamanın sonucu Başkan Demirtaş’ın lehine sonuçlanmıştı.

Sözleşmeli personel maaşları ve sözleşmeli personelin kadroya alması hakkındaki ek gündem maddelerinin görüşülmesi AK Parti ve MHP sıralarında tepkilere sebep olurken oylama sırasına Cumhur İttifakının üç fire verdiği ve Başkan Demirtaş’ın Cumhur İttifakına büyük gol attığı görülmüştü.

Sözleşmeli personel maaşları ve sözleşmeli personelin kadro alması ile alakalı ek gündem maddeleri hakkında yapılan oylamada Millet İttifakı 17, çoğunluğun bulundu Cumhur İttifakı ise 16 oyda kalmıştı.

İYİ Partili İlkadım Belediyesi'nin tartışmalı 70 kişilik sözleşmeli personel alımında, CHP'ye verilen 17 kişilik kontenjan sayısının ardından, MHP'ye ise 8 kişilik kontenjan verildi.

70 PERSONEL ALIMI YAPILACAK

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, başkanlığında gerçekleşen oturumda, sözleşmeli personel alımına ilişkin yetki istendi. Yapılan oylamada 17 kabul, 16 ret oyu çıktı. Oylama sonucunda 70 sözleşmeli personelin alımı onaylandı.

İYİ Partili meclis üyeleri kabul oyu verirken, İYİ Parti Meclis üyesi Alper Aydemir'in parti grubunun kendisine gösterdiği tepkilere rağmen red oyu verdi.

MHP’DE ÇATLAK ÇIKTI

MHP Grup Başkanvekili İbrahim Üstün ile Aykut Çepni’nin sözleşmeli personel alımı yetkisi ile ilgili oylamada ret, MHP’li Hayri Atmaca ile Yurttaş Kıyak’ın ise kabul oyu vermeleri dikkat çekti.

AK PARTİ DE FİRE VERDİ

Meclis toplantısına AK Partili İbrahim Aslan'ın katılmadığı gözlendi. Oturuma katılmayan AK Parti Meclis Üyesi İbrahim Arslan hakkında kesin ihraç istemiyle disiplin sürecinin başlatıldığı öğrenildi.

MHP’Lİ ATAMACA’YA TEPKİ

AK Partili meclis üyesi Kadir Soylu ek gündem maddesine kabul oyu veren MHP Meclis üyesi Hayri Atmaca'ya tepki gösterdi. MHP Meclis Üyesi Atmaca, gelen tepki sonrası meclis salonunu terk etti.

AKRABALARINI İŞE ALACAKLAR

AK Parti Grup Başkanvekili Serkan Akyüz ve AK Parti Meclis üyesi Erol Köroğlu, meclis üyelerine akrabalarının işe alınması ile ilgili sözler verildiğini gündeme getirdi.

MADDE CUMHUR İTTİFAKI'NIN ÇOĞUNLUĞUNA RAĞMEN GEÇTİ

İlkadım Belediyesi Meclisi'nde sözleşmeli 70 personel alımı ile ilgili ek gündem maddesinin AKP ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nın çoğunluğuna rağmen onaylanması kafalarda soru işaretleri bırakmıştı.

ALIMLARDA 17 KİŞİLİK KONTENJAN VERİLDİ

İddiaya göre: MHP Meclis Üyesi Cemalettin Kola, (Aylar öncesinden meclise geleceği planlanan gündem maddesinin oylamasına katılmadı. Kasıtlı olarak Umreye gittiği bilgisine ulaşıldı) Cemalettin Kola, listeye eklenmesi için kızının ismini verdi.

MHP Meclis Üyesi Yurttaş Kıyak - (Evet oyu kullandı) - Eşinin ismini verdiği iddia edildi.

MHP Meclis Üyesi Hayri Atmaca - (Evet oyu kullandı) - Akrabasının ismini verdiği iddia edildi.

MHP Meclis Üyesi Necmettin Kaplan - (Oylamaya katılmadı) - Akrabasının ismini verdiği iddia edildi.

MHP Meclis Üyesi Mustafa Umar - (Oylamaya katılmadı) - Akrabasının ismini verdiği iddia edildi.

MHP Meclis Üyesi İbrahim Üstün - (Red oyu kullandı) - (Listeye isim verip vermediği henüz bilinmiyor)

MHP Meclis Üyesi Aykut Çepni - (Red oyu kullandı) - (Listeye isim verip vermediği henüz bilinmiyor)

MHP İLÇE BAŞKANI LİSTEYE EŞİNİN İSMİNİ VERDİ

Öte yandan MHP İlkadım İlçe Başkanı Özcan Kınalı'nın ise listeye eşinin adını verdiği iddia edildi.

Kaynak: akasyamhaber, gercektaraf, diyekonustu

MHP MYK Üyeleri Samsun’a geldi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kadir çaycı ilyazkoyu     0000-00-00 BU DURUMDA KiMiN KAPISINA OY İSTEMEYE GİDECEKSİNİZ MHP LILER . SİZ KENDİ YAKINLARINIZ MEMUR YAPMAK İÇİNMİ MECLİS ÜÝESI OLDUNUZ.
Samsunlu     0000-00-00 Salon bom boştu. Böyle olunca kim toplantıya gelmek ister.
Ilkadim MHP     0000-00-00 Bu işin içinde MHP il başkanı ilce başkanı tüm samsun teşkilat eli var. Bu pazarlığı eski bir mhp li , şuan iyi parti ilk adım meclis üyesi ve eski mhp il başkanlığı yapmış olan , şuan iyi partililer hareket eden kişinin de mhp li meclis üyelerini görüştüğü organize ettiği söyleniyor. Mhp li meclis üyelerinin iyi partili meclis üyeleri ile necattin demirtaşin danışmanları ile oturmaktalar. Çekimser kalan mhp meclis üyesi uzun süre reklam işi yaptığı biliniyor.
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri