Millî, Mânevi Duygularımız ve Bayramlar
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Millî, Mânevi Duygularımız ve Bayramlar
11.07.2022 10:40:58

 

Millî, Mânevi Duygularımız ve Bayramlar

Tarihî günlerimizde olduğu gibi; dinî ve mânevi günlerimizde, bayramlaımızda da bizleri birlik ve beraberlik duygularıyla, birbirimize kenetleyip; sımsıkı sarılmamızı sağlayan bayramların önemi çok büyüktür.

Artık televizyon haberlerinde millet şiddet, yolsuzluk, üç kağıtçılı, adam sendecilik, saldırılar, yaralamalar, cana  kıymalar, intiharlar, kan davaları, siyasi çatışmalar almış başını gidiyor.

Korona illetinden tüm dünyada milyonlarca insanı yitirdiğimiz bu acı olaydan; şimdi bir nebze de olsa rahatlamış gibi gözüksek de koronanın hâla bazı yerlerde boy gösterip, yeniden dünya sahnesine çıkması da tekrar akılları karıştırıyor!

Bir diğer konu; maalesef memurlara, işcilere, emeklilere daha rahat ve özlenen bir hayat standartı sağlanacaktır derken; hayat şartlarının inanılması güç artışı karşısında yapılan zamlar da  maalesef vatandaşlarımızın mağduriyetini gölgelemiştir!

Bir teneke yudum yağının 200 liraya satıldığı, ekmeğin 4 lira sınırına, garibanın ara öğünü olan bir simitin 4 liraya, evl satın alımlarının; binli rakamlardan trilyonlara kadar yükseldiği bir ortamda, refahtn, ekonomiden ne derece söz edilebilir ki ?

Şimdi bir kurban almanın bile maddî açıdan zor olduğu günümüzde; gerçekten Allah vatandaşlarımıza sabır ve dayanma gücü versin! İş çığırından çıkmış adeta, bir pazara gidiyorsunuz, pazar masrafına ayırdığınız para yetmiyor.

Hele yağ, yoğurt, peynir, bal gibi bazı ürünlerin yanına yaklaşmak ne mümkün ki! Yâni arkadaş; işimiz çok zora girdi. Bu durumdan nasıl çıkacağız, refaha erişeceğiz aklıl, sır alacak gibi değil. Sonumuz hayrola inşallah.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

oktay zerrin Millî Mânevi Duygularımız ve Bayramlar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri