Milli ve Maneviyatsız Aksiyonlar
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Milli ve Maneviyatsız Aksiyonlar
13.06.2022 13:15:13

 

Milli ve Maneviyatsız Aksiyonlar

Homeros Bulvarı 14 Aralık 2013 tarihinde resmi bir törenle açıldı. Bulvar, bir zamanlar Batı Anadolu'da yaşayan efsanevi antik yazarın adıyla Homeros Bulvarı olarak adlandırıldı.

 

Ulan koskoca İzmir'de İlk amiral, ilk denizcilik donanmasını kuran Çakabey varken, gemileri dünya üzerinde karadan yürüten öz ve öz İzmir'li Umurbey varken, İzmir fatihi lakaplı 400 tane Rodos Şövalyesinin kellesini kesen Emir Timur varken, Yaşa Venizelos de diyen Yunana Kahrol Venizelos diyen Şehit Miralay Fethi bey varken daha nice kahramanlarımız varken sen kalk güzel İzmir'ime Homeros'un adını ver. Atam mı değil, dindaşım mı değil ne bu Türk düşmanlığı kardeşim Hem bulvara verdiniz bu zatın adını hemde Vadiye.

İzmir Büyükşehir Belediye başkanı Tunç Soyer “”“Şimdi aslında şöyle bir şey söylemek isterim. Bir akademisyen hocamız, çok uzatmadan anlatmak istiyorum mutlaka size.

İzmir bayrağıyla ilgili bir çalışma yaptı ve çalışma ortaya çok ilginç bir sonuç çıkardı. 1800'lerde hatta biraz daha öncesinden itibaren İzmir’in bir bayrağı olmuş. Yeşil beyaz çizgili bir bayrak. Kentlerin bayrakları varmış o dönem ama çok az sayıda kentin bayrağı varmış. İzmir de dünyadaki bayraklı kentlerden biriymiş. Biz tabii büyük bir heyecanla dinledik.

Milli ve Maneviyatsız Aksiyonlar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım