Motivasyon İle Disiplin Birlikte Olmalıdır
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Motivasyon İle Disiplin Birlikte Olmalıdır
17.01.2023 16:51:36

 

Motivasyon İle Disiplin Birlikte Olmalıdır

İnci İdea Eğitim Kurumları motivasyon ve veli bilgilendirme programı Yıldıray Çınar Kültür Merkezinde YKS ve LGS öğrencileri ile velilerinin katılımıyla gerçekleşti.

 

Programın açılışında İnci İdea Eğitim Kurumları Kurucu ortağı İnci Kaymak Çıtak, selamlama konuşması yaparak katılımlara İnci İdea Eğitim Kurumları hakkında kısa bilgi verdi. 

Programın ikinci bölümünde İnci İdea Eğitim Kurumları Kurucu Ortağı, Kişisel Gelişim Uzmanı ve Öğrenci Koçu Mehmet Ali Kavaklı tarafından yapıldı.

Kavaklı sunumunda öğrenmenin nasıl gerçekleştiği ve hafıza çalışma sistemi üzerine bir sunum yaptı.

Kişisel Gelişim Uzmanı ve Öğrenci Koçu Mehmet Ali Kavaklı daha sonra butik kurumlarının çalışma prensiplerini, konu analizlerini ve öğrenci birebir özel derslerini nasıl belirlendiğini anlattı.

Mehmet Ali Kavaklı şöyle devam etti; “Motivasyon iş yapama isteği olarak özetlenebilir. Kısa vadede yapılacak zorlu işlerde yüksek motivasyon başarıyı kolaylamaktadır. Her motive durum başarıyı sağlamaz, istediğiniz kadar isteyin bunun yanına eylem eklenmezse başarı sağlanmaz. Motivasyon ile disiplin birlikte olursa işte o zaman Ferhat gibi dağlar delinir, Mecnun gibi çöller aşılır, Seyit Onbaşı gibi 250 kiloluk top mermisi namluya sürülür. Öyleyse motivasyonumuzu yükselteceğiz ve disiplinden vazgeçmeyeceğiz. İşte size gerçek başarı formülü”

Programa katılan veli ve öğrencilerin büyük bir ilgi ve beğeniyle izlediği programın çok faydalı olduğunu belirten veliler ile öğrenciler, bu programdan sonra daha azimli ve disiplinli çalışacaklarından emin olduklarını, öğrencilerini her anlamda profesyonel insanlara emanet ettiklerini bir kez daha görmüş olduklarını belirtti.

Kavaklı programın son bölümünde motivasyon içerikli video ve sözlü anlatımıyla sözlerini tamamladı.

Motivasyon İle Disiplin Birlikte Olmalıdır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri