Nazariyat Rast ve Tevâbî Makamlar Kitabı Samsun'da!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Nazariyat Rast ve Tevâbî Makamlar Kitabı Samsun'da!
19.08.2022 17:50:07

 

Nazariyat Rast ve Tevâbî Makamlar Kitabı Samsun'da!

1956 Malatya doğumlu olup; Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi, Ahmet KeeşoğluEğitim Fakütesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Müzik Eğitimi A.B. D Öğretim Görevlisi olarak emekli olan bestekâr Ahmet Şahin AK'ın " Besteerimle Nazariyat ve Tevâbî Makamlar" adlı kitabı piysaya çıktı.

Kitapta; Samsunlu bestekâr ve güftekârlardan 3'ünün eserleri de yer aldı ve eser sahiplerine gönderildi. EditörlüğünüProf. Dr. Mehmet GÖNÜL'ün yaptığı ve Eğitim Yayınevi tarafından piyasaya çıkan kitapta44 makamdan oluşan eserler yer alıyor.

Samsunlu bestecilerimizden olup hâlen İstanbul'da ikâmet eden Bülent Nuran'ın sözlerini yazdığı ve Ahmet Şahin Ak'ın Nevkeş makamında bestelediği" Deli Gönlüm Sana Vurgun ", Samsunlu güftekâr Dr. Fikret Dündar'ın sözlerini yazdığı ve besteci Ahmet Şahin Ak'ın Şerefnümâ ( Şeref Hamidî ) makamında bestelediği” Az mı koştuk yâr Peşinden” ve Ayvacık doğumlu olup, aslen Bafralı ve hâlen Samsun Atakum Atakent’te ikâmet eden ve TRT TSM Repertuvarı’nda 25 şarkısı bulunan söz yazarı (güftekâr ), emekli öğretmen, şair, yazar ve gazeteci Oktay ZERRİN’in isesözlerini yazıp, bestekâr Ahmet Şahin AK’ ın Mahur makamında bestelediği “ Bana Engel Koyanlar Ya Akılsız, Ya Deli “ adlı eseri de bu kitapta yer aldı ve eser sahiplrine hediye olarak kargo ile adreslerine gönderildi.

Kitapta yeralan tüm isimler şöyle: Metin Arıtı, Ali Özdoğan, Ahmet Şaner Erdal, Turan Çakmak, Ömer Faruk Meydan, Ferhat Fâni, Dr. İzzet Kaçar, Cemalettin Turan, Murat Kemal Kocaballı, Halil Cengiz, Tunahan Aydoğan, Mehmet Pamak, Vedat Fidanboy, Veysel Öksüz, Faruk Gökbulut, Mehmet Kahvecioğlu, Tahir Kaya, Alvartı M. Lutfî Ef Hz, Bülent Nuran, Erol Karahan, Hülya Aygün, Oktay Zerrin, İsmail Hakkı Canat, Dr. Alaeddin Atalık, Dr. Fikret Dündar, Enes Demir.

Değerli bestekâr sn. Ahmet Şahin Ak ile bu kitapta yer alan tüm bestekâr ve güftekârlarımızı kutlarız.

Haber: Oktay ZERRİN- Samsun

 

Nazariyat Rast ve Tevâbî Makamlar Kitabı Samsun'da!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri