Oltan Enerji’den Açıklama "Bu Yalanlar Nereye Kadar!"
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Oltan Enerji’den Açıklama
25.08.2020 14:16:14

 

Oltan Enerji’den Açıklama "Bu Yalanlar Nereye Kadar!"

Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali’ne karşı yalan bilgilerle saldırılara Oltan Enerji’den bir açıklama geldi.

“Bölgenin kalkınmasının önüne geçmeye çalışan bir grup sözde çevreciler kara propagandaya devam etmekte ısrar ediyorlar.  Bu karalama çalışmasını  sürekli yalan maddeler ortaya atarak yapmaktan bıkmayan  bu grubun yalanlarını ortaya çıkarmaktan biz bıktık ama onlar halkı kandırmaktan bıkmadılar maalesef.” Denilen açıklama şöyle devam etti;

 

Önce kül yağacak diye halkı kandırmak istediler. Oysaki Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Görevlilerinin  yaptığı açıklamada biyokütle tesisinin çevreci bir santral olduğu, bu tesislerden havaya çıkan maddenin su buharı olduğu ve havayı kirletmeyecek  yeni bir  teknoloji olduğu açıklandı. Arkasından tarım bitecek dediler. Oysaki tarımın gözbebeği Çukurova ve Balıkesir’i görmezden geldiler. Bu tesislerin olduğu ve veriminden bir şey kaybetmeyen toprakları unuttular. Buraları gezmeye giden Çarşambalı çiftçi kadınlar ise gezip gördüklerini diğer çiftçilerle paylaşınca bu sefer  teyze kelimesini aşağılayıcı ifade olarak kullanıp çiftçi kadınları aşağıladılar. Ağır  yazılar yazdılar. Sırf Çarşambalı kadınlar “tesisin zararı yokmuş gidip gördük bize tarafsız bir şekilde anlattılar” dediler diye.

 

Gerçekler bir bir Çarşamba halkının gözü önüne serilmeye devam ettikçe ağır bir  kan kaybı yasayan bu sözde çevreciler bu sefer de ODTÜ’yü arkalarına almaya çalışarak ODTÜ’den bilirkişi heyeti geliyor diye yalan maddelerine birini daha eklediler.  İşin acı yani bu heyetten ne Adalet Bakanlığının, ne ODTÜ’nün ne de sözde heyetin haberi vardı. Koskoca Adalet Bakanlığı böyle bir heyetin olmadığını açıklamak zorunda kaldı. İşin komik yanı sonradan  ODTÜ’yü arkasına almak isteyen bu grup "Sehven yazılmıştır” diye kendi kendini yalanladı.

 

Bugün ise tesisin teşvik almak için ne kadar acele ettiği, 30 milyon dolar için bu kadar uğraştığını anlatan bazı haberler yapılmıştır. Ancak unutmamak gerekir ki burası bizim ne ilk tesisimizdi ne de son tesisimiz olacaktır. Bizler  yerli ve milli üretimi desteklemek adına, ülkemizin kalkınmasında bir nebze de olsa katkı sağlamak adına bu işin içindeyiz. Ayrıca şunu da önemle vurgulamak isteriz ki devlet bu teşvikleri doğaya zarar vermeyen bir sistem olduğu için vermektedir. Dolayısıyla sözde çevreci arkadaşların bugüne kadar iddia ettikleri tüm olumsuz algı süreci de böylece kendini yok etmiş olmaktadır.

 

Şimdi bu durumda  bütün bu yalanların ne için yapıldığını,  bu yatırımın hangi sebeple engellemeye çalışıldığını ve arkasındaki sebebi bizler  öğrenmek istiyoruz. Bu kadar yalan üzerine kurulmuş, bilimsellikten uzak ve maksatlı  açıklamaların yapıldığı ve zora gelince sehven yapılmıştır diye hemen konuyu kapatmaya çalışan bir odanın asıl varlık nedeni nedir? Kime ya da kimlere  hizmet etmektedir? Özetle  ideolojik karşıtlık yüzünden bilimi inkar eden, yalanlar söyleyen ve bu yalanları  ortaya çıktıkça başka bir yalana başvuran ve en acısı da halkı galeyana getirerek kaos yaratmaya çalışan ve bundan beslenen bu  sistemi  bizler  kınıyoruz. Ülkemize, milletimize, değerlerimize, çevremize, ekonomimize, bu ülkenin gençleri ve çocuklarına hizmet etmeye devam edeceğiz. Bizler ortaya koyduğumuz sosyal faydalarla, önümüze bakarak ve ilerleyerek,  yalnızca Türkiye için enerji üretmekle kalmıyor aynı zamanda Çarşamba içinde birçok katma değer yaratıyoruz.

Oltan Enerji Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER