OMÜ Eczacılık Fakültesi Yök Tarafından Yine Kabul Görmedi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
OMÜ Eczacılık Fakültesi Yök Tarafından Yine Kabul Görmedi!
30.07.2022 11:27:12

 

OMÜ Eczacılık Fakültesi Yök Tarafından Yine Kabul Görmedi!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi eczacılık fakültesine yerleşenlerin Gazi Üniversitesi’nde eğitim görmesi için yapılan protokolü YÖK kabul etmedi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesinin 19’uncu fakültesi olarak 25 Haziran 2019 tarihli ve 30812 Sayılı Resmi Gazete yayınlanan 24.06.2019 tarih ve 1157 sayılı Cumhurbaşkanı Kararına göre kurulan Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eczacılık Fakültesi, fiziki altyapısı ve akademik kadrosu tamamlanmadığı için OMÜ eczacılık fakültesine yerleşenlerin, şartlar sağlanana kadar Gazi Üniversitesi’nde eğitim görmesine yönelik bir protokol yapılmıştı.

15 Mart 2022 tarihinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi ile Gazi Üniversitesi arasında yapılan eğitim-öğretim iş birliği protokolünü OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal ve Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız imzalamışları.

YÖK KABUL ETMEDİ

Protokolle OMÜ Eczacılık Fakültesinin fiziki altyapısı ve akademik kadro imkânları eczacılık eğitimi için yeterli hâle gelinceye kadar OMÜ Eczacılık Fakültesine yerleştirilen öğrencilerin, eğitim-öğretimlerine Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde devam etmeleri amaçlanıyordu.

Protokol kapsamında eğitim-öğretimlerine Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde devam edecek OMÜ Eczacılık Fakültesi öğrencileri, Gazi Üniversitesi eğitim-öğretim sınav yönetmeliği hükümlerine tabi olacaktı. Ayrıca OMÜ Eczacılık Fakültesi öğrencileri, Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencilerinin faydalandığı bütün fiziki ve sosyal imkânlardan eşit olarak faydalanacaklardı.

İki üniversite arasında imzalanan protokol YÖK tarafından kabul görmedi ve OMÜ Eczacılık Fakültesi bu yıl da OMÜ Tercih listesindeki yerini alamadı.

OMÜ Eczacılık Fakültesi Yök Tarafından Yine Kabul Görmedi!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri