Omü Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Eğitimi Topluluğundan İlkokul Yenileme Çalışması
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Omü Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Eğitimi Topluluğundan İlkokul Yenileme Çalışması
14.06.2022 11:12:03

 

Omü Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Eğitimi Topluluğundan İlkokul Yenileme Çalışması

OMÜ Eğitim Fakültesi “Sosyal Bilgiler Eğitimi Topluluğu”nun Vezirköprü ilçesi Başalan İlkokulu’nda yaptığı “İlkokul Yenileme Çalışması” ve köy ilkokulunda okuyan çocuklarla birlikte gerçekleştirdikleri eğitici faaliyetler göz doldurdu.

OMÜ Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Eğitimi Topluluğu Akademik Danışmanları Arş. Gör. Yıldıray Karadağ’ın öncülüğünde topluluk başkanı İsmail Şimşek, topluluk başkan yardımcıları Duygum Çağla Avcı ve Şenol Kabak’ın yoğun çabaları ile Vezirköprü ilçesindeki Başalan İlkokulunu yenileme çalışması gerçekleştirdi.

Öğrencilerin gönüllü katılımı ile gerçekleştirilen etkinlik ile Vezirköprü ilçesinin Başalan Köyü İlkokulu’na kitap, kitaplık, masa, sandalye ve kırtasiye malzemeleri desteği sağlandı.

Asıl önemlisi ise Başalan Köyü ilkokulu’nun iç ve dış cephe boyasının yenilenmesi, okulun eksik olan kütüphanesinin oluşturulması, sınıf ve koridorlara duvar resimlerinin çizilmesi, sıraların zımparalanması, bakımı ve verniklenmesi gibi oldukça yorucu ve zahmetli işlerin öğrenciler tarafından hep birlikte yapılması ve danışmanları Arş. Gör. Yıldıray Karadağ öncülüğünde gerçekleştirilmesiydi.

Tamir ve bakım işleri ile eş zamanlı olarak topluluk öğrencileri, okul öğrencileri ve çevre köylerden gelen diğer ilk ve ortaokul öğrencileri ile birlikte eğitim atölyeleri düzenlendi ve çeşitli oyunlarla etkinlik tamamlandı.

Bu faaliyetlerde Sosyal Bilgiler Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Serpil Sürmeli, Arş. Gör. Orhan Ünal, Resim-İş Eğitimi Ana Bilim Dalı Arş. Gör. Eyüp Koçak ile Resim İş Eğitimi ABD, Sınıf Öğretmenliği ABD, Okul Öncesi Öğretmenliği ABD öğretmenliği öğrencileri görev almış olup Teknisyen Mustafa Demir’in teknik d, , sınıf öğretmenliği ve okul öncesi öğretmenliği öğrencileri görev almış olup, Mustafa Demir de bu çalışmalara teknik destek sağladı.

Başalan Köyü İlkokulu’nda yapılan faaliyetlerle ilgili olarak kısa bir açıklama yapan topluluk danışmanı Arş. Gör. Yıldıray Karadağ; “bu tür etkinliklerin öğretmen adayı üniversitemiz öğrencileri için çok iyi bir motivasyon kaynağı olduğunu, köylerde öğretmenlik yapmanın nasıl bir şey olduğunu; bunu yaparken öğrencilerimizin gelecek yıllarda kendilerini buralarda nasıl hayal ettiklerini, bu tür yerlerde görev aldıklarında kendi okullarını nasıl değiştirebileceklerini, eksik-gedik varsa bunların sosyal sorumluluk projeleri ile nasıl giderilebileceğini görmüş oldular. Ayrıca okulun tamir bakım süreci esnasında gerçekleştirilen etkinliklerle de bir köy çocuğunun hayatına nasıl dokunulabileceğini, onlara olumlu yönde nasıl örnek olunabileceğini ve gelecekte meslek seçiminde onlara nasıl bir kolaylık sağlayabileceklerini yakından birebir yaşayarak görmüş oldular” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Omü Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Eğitimi Topluluğundan İlkokul Yenileme Çalışması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım