OMÜ Kampüs 160 Ihlamur Fidanıyla Daha Zenginleşti!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
OMÜ Kampüs 160 Ihlamur Fidanıyla Daha Zenginleşti!
18.03.2021 06:43:48

 

OMÜ Kampüs 160 Ihlamur Fidanıyla Daha Zenginleşti!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Üst Yönetiminin ‘yeşil ve doğa dostu bir kampüs’ hedefiyle başlattığı çalışmalar, Kurupelit Yerleşkesi’nde bütün yoğunluğuyla devam ediyor.

OMÜ’nün çevre dostu ve sürdürülebilir politika ve programları doğrultusunda kampüse kazandırılan ve “Ihlamur Yolu” olarak adlandırılan alan, Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal’ın da katıldığı programla ıhlamurlarla ağaçlandırıldı.

 

Kampüs, 160 ıhlamur fidanıyla daha zenginleşti

Rektörlük Çevre Düzenleme Müdürlüğünce yürütülen çalışmalar kapsamında Mühendislik Fakültesi ile yapımı devam eden yeni Veteriner Fakültesinin ön tarafında bulunan ve Samsun Teknopark’a uzanan yol üstündeki alana 160 adet ıhlamur fidanı dikildi. ‘Ihlamur Yolu’ adı verilen ve ıhlamur fidanlarıyla süslenen alandaki ağaçlandırma faaliyetine Rektör Ünal, kendisine eşlik eden Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Yener Aksoy ile birlikte iştirak etti.

 

Rektör Ünal “Yeşilin farklı tonlarıyla örnek bir kampüs oluşturmaya çalışıyoruz”

Kurupelit Yerleşkesi’nin sürdürülebilir bir ekosisteme kavuşması adına doğa sevgisi ve bilincini pekiştirmeyi ve ağaç dikimini teşvik etmeyi öncelediklerini belirten Rektör Ünal, doğal bitki örtüsü, biyolojik çeşitliliği ve yeşilin farklı tonlarıyla Kurupelit Kampüsü’nü örnek bir yaşam alanına dönüştürmeye çalıştıklarını dile getirdi.

 

Ardından Rektör Ünal; Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Yener Aksoy, Çevre Düzenleme Müdürlüğünden Orman Mühendisi Şenol Koç ve diğer çalışanların eşliğinde ıhlamur fidanlarını toprakla buluşturdu.

 

Etkinlikte, Orman Mühendisi Şenol Koç’tan yerleşkedeki ağaçlandırma ve çevre düzenlemeleri hakkında bilgi alan Rektör Ünal, hatıra fotoğrafıyla da çalışanlarla aynı karede yer aldı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi OMÜ OMÜ Kampüs Samsun Teknopark Teknopark Dr. Öğr. Üyesi Yener Aksoy Prof. Dr. Yavuz Ünal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER