OMÜ Kampüs Kimya’dan Ukrayna’ya temizlik malzemesi yardımı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
OMÜ Kampüs Kimya’dan Ukrayna’ya temizlik malzemesi yardımı
07.03.2022 16:56:46

 

OMÜ Kampüs Kimya’dan Ukrayna’ya temizlik malzemesi yardımı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Kampüs Kimya Tesisleri’nde üretilen temizlik ürünleri, Ukrayna Başkonsolosluğuna ulaştırılmak üzere yetkililere teslim edildi.

Rusya’nın işgaline uğrayan Ukrayna’da insanların hijyen ihtiyaçlarının karşılanmasına katkı sunmak için Kampüs Kimya yetkililerince kolilenerek hazır hâle getirilen dezenfektan, kolonya ve el sabunu İstanbul’daki Ukrayna Başkonsolosluğuna teslimat için yola çıkacak.

Dekan Prof. Dr. Emin Kasap “Mazlumun dini, milleti yoktur”

Yardımların tesliminde konuşan Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emin Kasap “Bizim inancımıza göre mazlumun dini, milleti yoktur. Mazlum Hristiyan, Musevi, Budist de olsa mazlumdur. Zalim de Müslüman bile olsa zalimdir. Biz de Fakülte olarak mazlum Ukrayna halkına görevimizi yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” şeklinde konuştu.

Ciro 1 buçuk milyon lira

Fen-Edebiyat Fakültesi bünyesinde yaklaşık 2 bin metrekare alanda "Kampüs Kimya" markasıyla kurulan üretim tesisinde farklı temizlik ve hijyen malzemesi üretiliyor. Tesis 1 yıl içerisinde 1 buçuk milyon lira ciro yaptı.

Tesislerde Kimya Bölümünden öğretim üyeleri, öğrenciler ve diğer çalışanlar tarafından üretilen kolonya, dezenfektan, deterjan, çamaşır suyu, yüzey temizleyici gibi 25 farklı çeşitte temizlik ürünü mevcut.

Elde edilen gelir, Üniversitenin ihtiyaçları için kullanılıyor

1 yıl içerisinde 1 buçuk milyon TL ciro yapan Kampüs Kimya'da elde edilen gelir, Üniversitenin ihtiyaçları için harcanıyor. Kampüs Kimya ekonomik getirinin yanı sıra, öğrencilere staj imkânı da sunuyor. Pandemi döneminde staj yeri bulamayan öğrencilerin uğrak yeri olan Kampüs Kimya, üretimiyle dikkat çekmeye devam ediyor.

OMÜ Kampüs Kimya’dan Ukrayna’ya temizlik malzemesi yardımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert