OMÜ Matematik Bölümü Yeniliklere Doymuyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
OMÜ Matematik Bölümü Yeniliklere Doymuyor
25.08.2022 19:20:30

 

OMÜ Matematik Bölümü Yeniliklere Doymuyor

Daha önce Mesleki Uygulama Programı, Pratik Matematik Uygulamaları Sertifika Programı, İş Arama Becerileri Sertifika Programı ve Çift Anadal Programıyla öğrencilerinin kariyer problemleri üzerine yoğun çalışmalar yürüten Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü bir yeniliğe daha imza atıyor.

2022-2023 Eğitim Öğretim yılından geçerli olmak üzere bölüm içerisinde Bilgisayar Programcılığı ve Finans Matematiği Sertifika programları hayata geçiriliyor.

Matematik Bölüm başkanı Prof. Dr. Emin Kasap yaptığı açıklamada bu iki sertifika programı ile yine bir ilke imza atacaklarını belirterek bölüm öğrencilerinin İktisat, İşletme ve Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinde alacakları dersler ile bu sertifikalara sahip olacaklarını ifade etti. Kasap, öğrencilerinin daha okurken kariyer ile ilgili problemlerini çözmek, kolay iş sahibi olmalarını ve daha donanımlı hale gelmelerini sağlamak amacıyla sürekli çalıştıklarını ve matematik bölümleri içerisinde en fazla kariyer olanağına sahip bölüm olduklarını belirtti.

Son uygulama ile birlikte Matematik Bölümünden mezun olan bir öğrenci 4 sertifikaya sahip olabilecek

OMÜ Matematik Bölümü Yeniliklere Doymuyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri