OMÜ Romatoloji Uzmanlık Eğitimi, Dekan, Dekan Yardımcısı Ve İç Hastalıkları Anabilim Başkanı'Nın Görüşleriyle Kapatılmış!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
OMÜ Romatoloji Uzmanlık Eğitimi, Dekan, Dekan Yardımcısı Ve İç Hastalıkları Anabilim Başkanı'Nın Görüşleriyle Kapatılmış!
08.10.2022 13:25:11

 

OMÜ Romatoloji Uzmanlık Eğitimi, Dekan, Dekan Yardımcısı Ve İç Hastalıkları Anabilim Başkanı'Nın Görüşleriyle Kapatılmış!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Tıp Fakültesi Romatoloji uzmanlık Eğitimi Dekan Cengiz Çokluk, Dekan Yardımcısı Ahmet Tevfik Sunter ve Ramis Çolak’ın Tıpta Uzmanlık Kurulu Üyesi'ne verdikleri kapatılması yönünde görüşleriyle kapatıldığı ortaya çıktı.

MÜFETTİŞİN KAPATMA GÖRÜŞÜNE ETKİ ETTİLER
Tıpta Uzman Kurulu tarafından  Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Romatoloji Bilim Dalındaki şikayetleri incelemek üzere müfettiş olarak görevlendirilen Tıpta Uzmanlık Üyesi Prof. Dr. Ümit Kervan, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Çokluk, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Tevfik Sünter, İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ramis Çolak ile görüştü.

Müfettiş olarak görevlendirilen Tıpta Uzmanlık Üyesi Prof. Dr. Ümit Kervan raporunda gerçekleştirdiği görüşmeler neticesinde kendisine ifadelerdeki olumsuz beyanlar doğrultusunda OMÜ Romatoloji Uzmanlık Eğitimini kapatılması kararını raporuna yazdı.
Tıpta Uzmanlık Üyesi müfettiş Prof. Dr. Ümit Kervan'a, olumsuz görüşler veren Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Çokluk, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Tevfik Sünter, İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ramis Çolak'ın OMÜ Rektörü Yavuz Ünal’dan aldıkları talimat ile Tıpta Uzmanlık Kurulu görevlisine, OMÜ Romatoloji Uzmanlık Eğitiminin sonlandırılması yönünde ifade verdikleri iddia ediliyor. 

EĞİTİM DEĞİL İNTİKAM KONUŞUYOR
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi idarecilerinin yeni yürürlüğe giren akademik kriterler doğrultusunda değil doçent, doktor öğretim üyesi bile olamazken, Ondokuz Mayıs Üniversitesinin son üç yıldır en fazla yayın çıkartan Romatoloji Bölümünü kapattırma yönünde telkinde bulunmasının anlaşılabilir bir yanını olmadığı belirtilirken, Ondokuz Mayıs Üniversitesi bilimsel araştırma çıkartamadığı için araştırma üniversitesi kapsamına alınmadığı da hatırlatılıyor.
Bilindiği gibi OMÜ Romatoloji Uzmanlık Eğitimini kapatıldıktan sonra Halk Sağlığı Profesörü olan Ahmet Tevfik Sunter, Romatoloji Bilim Dalı Başkanı yapılmıştı.
Ahmet Tevfik Sunter’in mevzuat ve yönetmeliklere uygun gibi olsa da bu etik dışı olduğu belirtilen Romatoloji Bilim Dalı Başkanlığı ile bölüme nasıl bir katkı yapacağı ayrıca merak ediliyor.

 

OMÜ Romatoloji Uzmanlık Eğitimi Dekan Dekan Yardımcısı Ve İç Hastalıkları Anabilim Başkanı'Nın Görüşleriyle Kapatılmış!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bu kadar nefret     0000-00-00 Hocasına aşıktı, bizim bücür kız. Hocası göremedi. Yoksa bu kadar nefret neyin nesi?
Barış elçisi     0000-00-00 Sgk biyolojik ilac odemelerinde fizik tedavi uzmanlarinin recetesini kabul etmediginde burda barış sağlanır. Yoksa tüm ulkeye rezil olmaya devam ederiz.
Nazım     0000-00-00 Kalan fetocular giden fetocuları geri getirmeye çalışıyorlar....
Arkadaşım İçin     0000-00-00 Şerefsiz bir çakma Dahiliye iş O. Çocuğu diye yazdı. Dekanlık ne yaptı? Küfür edene küfür ettiği için ödül verdi. Bunların seviyeleri bu. Sonra gelmiş edepten bahsediyor Tevfik Sunter. Kendilerine küfür gelmesin yeter. Ya da duyulması. Çakma Dahiliyeci sana ve Cengiz Çokluk'a dümdüz gitti. Haberin yokmuş gibi davranma.
Ekmeğini yediğin kuruma     0000-00-00 Öyle diyordu Ahmet Tevfik Sunter isimli şahıs. Ekmeğini yediğin kuruma ihanet ediyorsun diyordu. Bu hareketini nasıl açıklıyor acaba. Sadece kendi ekmeğine baktığı kesin. Başkasının arkasından konuştuğu kesin. Omurga meselesi... Orada nasıl duracaksın başka türlü.
Bir Öğretim Üyesi     0000-00-00 İftiracı küfürbaz başladı. Herşey ondan sonra bozuldu. Bu milletin karısına kızına çirkin iftiralar attı durdu. Bu nedenle kimse istemiyor bunu. Dekan ve Dekan yardımcısına da küfür etti. Ama rektörün emri nedeniyle orada duruyor. Bir tek Ramis'e küfür etmedi.
Sol bek     0000-00-00 Bir bilim yuvasınin bilimsel araştırmalar etik kurul başkanı oluyorsun ama hayatında hiç yürüttüğün sci bir makalen bir projen yok. Sayın ramis beyin özgüvenine hayran olmamak elde değil. Koskoca üniversitenin getirildiği durum bu.
Açıklama 1     0000-00-00 Şimdi Ahmet Tevfik sunter'in yayınlarına baktım 12 yayını var Ramiz Çolak'ın 20 yayını var ikisinin de 1 isim Yayınları yok. Bu ikisi şu anda Doktor öğretim üyesi bile olamıyor. Olayın ne olduğu belli gibi.
Bir kaç dolar için     0000-00-00 Bu biyolojik ilac rantina halk saglikçının işi ne. En komik de o duruyor.
Men in black     0000-00-00 Biz doktorumuz yurt dışına çıkmasın diye uğraşıyoruz bunlar kafalarindan klinik kapattiriyorlar. Cumhurbaskanı bunlari ogrense sopa ile dalar
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri