Omü’de 100. Kök hücre naklini başarıyla gerçekleştirdi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Omü’de 100. Kök hücre naklini başarıyla gerçekleştirdi!
11.09.2021 16:32:22

 

Omü’de 100. Kök hücre naklini başarıyla gerçekleştirdi!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (Tıp Fakültesi Hastanesi) tarafından Erişkin Kemik İliği ve Kök Hücre Nakli Merkezi’nin 100. Kök Hücre Nakli Kutlama Etkinliği gerçekleştirildi.

Onkoloji Hastanesi Eğitim Salonunda gerçekleşen törene; Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Sancak, Genel Sekreter Prof. Dr. Hüseyin Gençcelep, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Çokluk, Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Türker Yardan, Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Davut Güven, akademisyenler, Hastane müdürleri ile personeli katıldı.

“Türkiye’de sayılı merkezler arasında olma yolunda ilerliyor”

Merkezi tanıtan videonun izlenmesinden sonra törende konuşan Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, böylesine güzel etkinlik düzenlediği için hastane çalışanlarına teşekkür etti. 100. Kök Hücre Nakli ile merkezin Türkiye’de sayılı merkezler arasında olma yolunda ilerlediğine dikkat çeken Rektör Ünal, Üniversite’nin de algısının bu sayede olumlu olmasına katkı sağladığını vurguladı.

Konuşmasında Üniversite ile ilgili genel bir değerlendirme yapan Rektör Ünal, araştırma merkezlerinin fonksiyon üstlenebilmesinin sadece kendisine değil bulunduğu çevreye katkı sağlayacağını belirtti. Ünal, “Yaşadığımız dünyadaki sorunlar özellikle de sağlık sorunları konusunda eğer güvenlikle ilgili sorunla karşılaşmanız halinde; size güven veren bir liman varsa hayatınız kolaylaşıyor. Ondokuz Mayıs Üniversitesi özelde Tıp Fakültesi, bölge açısından güvenli bir limandır. Bu anlamda dekanından hemşiresine kadar her biriniz önemli bir katkısı var” ifadelerini kullandı.

“İnsanın mutluğunu önemsersek daha da başarılı oluruz”

Araştırma merkezlerinin zaman içerisinde kendisini yenilemesi gerektiğini söyleyen Rektör Ünal, “Bu noktada Tıp Fakültesi üzerine düşeni eskiden bu yana yaptı. Ben özellikle bu süreçte katkı sağlayan herkese teşekkür diyorum. Tecrübe biraz değerlidir satın alamazsınız dolayısıyla bir süreç içerisinde bunu edinmeniz gerekiyor. Ve bu sayede kazanıma dönüştürebilirsiniz. Bir de özel olarak memnuniyeti merkeze almak gerekiyor. İnsanın mutluğunu önemsersek daha da başarılı oluruz” dedi.

“207 üniversite arasında ilk 10 içerisinde yer alabilmek için çalışıyoruz”

Koyulan hedefe hep beraber yüründüğü zaman mutlu olunacağına değinen Prof. Dr. Ünal, başarının hazzını yaşamak ve devam ettirmek gerektiğini anlattı. OMÜ ailesi olarak gelecek konusunda ümitli olduklarını söyleyen Rektör Ünal, 207 üniversite arasında ilk 10 içerisinde yer alabilmek için çalıştıklarını belirtti.

“OMÜ’yü bölgenin amiral gemisi olarak algılıyoruz”

OMÜ’yü bölgenin amiral gemisi ve araştırma merkezlerini de Üniversite’nin beyni olarak algıladıklarını söyleyen Rektör Ünal, sözlerini şöyle tamamladı: “Üniversite stratejik bilgi üretir. Gerekli stratejik bilgiyle stratejik eğitim yapar. Yaptığı eğitimle yeniden döner ve bu bilgiyi yeniden üreterek süreci döngüye dönüştürür.”

Törende Hematoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Turgut, Erişkin Kök Hücre Nakil Sorumlusu Doç. Dr. Engin Kelkitli de birer konuşma gerçekleştirdi.

Program sonunda Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, merkez adına Erişkin Kök Hücre Nakil Sorumlusu Doç. Dr. Engin Kelkitli’ye hediye takdim etti.

Omü’de 100. Kök hücre naklini başarıyla gerçekleştirdi!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri