OMÜ’de atanamayan Dekanlar krizi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
OMÜ’de atanamayan Dekanlar krizi
22.09.2022 15:17:37

 

OMÜ’de atanamayan Dekanlar krizi

Resmi Gazete’de yayınlanan kararname ile 26 Temmuz 2022 tarihinden itibaren 15 üniversitedeki Fen-Edebiyat Fakülteleri kapatıldı.

Bununla beraber 15 üniversitede de İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi kuruldu.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi de kapatılırken yerine Fen Fakültesi ile İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi adı altında iki yeni fakülte kuruldu.

Kuruldu kurulmasına ama yeni fakültelere iki ay geçmesine rağmen iki fakülteye da henüz dekan atamaları yapılamadı.

İki fakülte de şu anda rektör yardımcılarının uhdesinde yönetiliyor.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Ünal Yavuz’un Toplam 85 profesörün görev yaptığı fakültelerden bu göreve layık iki dekan bulunamayarak hala atama yapamaması yönetim zafiyeti olarak değerlendirilirken fakültelerin işleyişinde çok önemli bir yere sahip olan kurulların da yeni yeni kurulması ayrı bir eleştiri konusu oluyor.

3 Ekim Pazartesi günü derslerin başlayacağı Ondokuz Mayıs Üniversitesi Üniversitesi’nde öğrencilerin sorunlarını dinleyecek, fakültelerin bilimsel anlamda atılım yapmasını sağlayacak bir yöneticinin bulunamaması büyük bir eksiklik olarak değerlendiriliyor.

Gelen haberler arasında Üniversite Rektörü Yavuz Ünal’ın bir süre daha dekan ataması yapmayacağı ve rektör yardımcıları ile devam edeceği de yer alıyor.

Eğitim çevrelerinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin böyle bir yönetim anlayışına mahkum olmaması gerektiği de konuşuluyor.

OMÜ’de atanamayan Dekanlar krizi Kapatılan Fakülte Öksüz Kaldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sultan mamut     0000-00-00 Atadıklarının önemli kısmı da vekil, adam sağlamcı, kimseye güvenmiyor
salim şenyurt     2022-09-22 OMÜ de her yerde sıkıntı var. OMKAN dökülüyor. OMEK dökülüyor. Üniversite vakıf okulunun velileri isyan da öğretmenler çalışanlar isyanda 2 gündür vakıf yönetimine cok sıkıntılı toplantılar yapılıyor
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri