Omü’de İleri Ders Görevlendirme Skandalı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Omü’de İleri Ders Görevlendirme Skandalı
28.09.2022 10:26:46

 

Omü’de İleri Ders Görevlendirme Skandalı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi müfredata apar topar koymuş olduğu İleri İngilizce için Fakültelerde yeterli eğitimci bulamadığı için İngilizce dersi için başka branşlardan araştırma görevlisi olarak çalışan ve doktorasını tamamlamayan personeli görevlendiriyor.

OMÜ Rektörü Yavuz Ünal’ın öğrencilere B1 seviyesinde İngilizce eğitimi vermek için hiçbir hazırlık olmadan ve yeterli sayıda eğitimci bulunmadan bölüm müfredatlarına apar topar ileri İngilizce dersi koydurduğunu daha önceki haberlerimizde belirtmiştik.

Rektör Ünal, İleri İngilizce dersi verdirmek için İngilizce branşından olmayan araştırma görevlilerini ve hatta doktora öğrencilerini görevlendirmesi skandal olarak değerlendirdi.

YÖK mevzuatına göre doktorasını bitiren araştırma görevlileri ihtiyaç olması durumunda 13 saate kadar lisans dersi yürütebilirler.

Ancak Rektör Ünal yönetimi Eğitim Fakültesi İngiliz Dili Eğitiminde araştırma görevlisi olarak çalışan ve doktora eğitimine yeni başlayan R.İ.D. ye 20 saat ders vererek yeni bir skandala imza attı.

Üstelik R.İ.D. ders verme koşullarını sağlamadığında ders başka bir öğretim üyesinin üzerine gözükecek.

Bu son gelişme hesap kitap yapmadan dersin müfredatlar konulduğunun ve bu konuda en büyük zararı öğrencilerin çekeceğinin açık bir göstergesi olarak yorumlanıyor.

Omü’de İleri Ders Görevlendirme Skandalı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Omülü     0000-00-00 Klasik türkiye gerçekleri, şaşırtmadı. R.i.d kimin kızı veya yeğeni bilmiyorum ama bu haksızlığa sevep olan ve olmasına göz yuöan herkesin iki cihanında yakası biraraya gelmesin
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri