OMÜ’lü Sapkın İlahiyat Fakültesi Öğrencisine Tepki Geldi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
OMÜ’lü Sapkın İlahiyat Fakültesi Öğrencisine Tepki Geldi
29.03.2021 07:17:16

 

OMÜ’lü Sapkın İlahiyat Fakültesi Öğrencisine Tepki Geldi

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi Kader K:ya uygunsuz Miraç Kandili paylaşımı nedeniyle OMÜ İlahiyat Fakültesi Dekanlığı tarafından soruşturma açıldı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi Kader K., kendisine tebliğ edilen soruşturma kararını sosyal medya hesabından yaptığı paylaşarak şunları yazdı:

 “Miraç hakkında attığım tweet yüzünden CİMER’e şikâyet edilmişim. Okumuş olduğum fakülte tarafından hakkımda soruşturma açılmış. Sırf namaz kılmadığımı ifade ettim diye toplumda olumsuz duygular oluşturuyormuşum, sarf etmediğim bir ifade üzerinden de sorular sorular… Hayırlısı.”

 

HERKES İNANIR VEYA İNANMAZ DİNLERİ KENDİNEDİR

Diğer yandan OMÜ İlahiyat Fakültesi Öğrenci Kader K.’nın sapkın paylaşımlarına OMÜ İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Yılmaz sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Yılmaz şunları yazdı;

Vizyonu Kuran ve sünnet merkezli iyi bir birey yetiştirmek olan İlahiyat Fakültelerinde dinin temel direği olan namazın Kuran'da olmadığını ifade eden bir zihniyetin varlığını kabul etmiyorum.

Herkes inanır veya inanmaz dinleri kendinedir.  İnançta zorlama yoktur. Ayrıca, herkes ilahiyat fakültesi okumak zorunda değildir.

Bu fakültelerde müsteşrik yetiştirmiyoruz. Tartışmalı her konuda fikir özgürlüğü sınırsızdır. İsteyen istediği düşünceyi ortaya koyabilir.

Ama din görevlisi, imam hatip öğretmeni yetiştirdiğimiz bir kurumda henüz bir ayet tercümesi yapacak bilgisi olamayanların Kuran'da namaz yoktur deyip müfessirliğe soyunup fetva vermesi haddine değildir, hakkı da değildir.

Bu değerli kurumlarımızı kamuoyu önünde itibarsızlaştırılmaya asla müsaade edilmeyecektir. Bilinmelidir ki yasalar muvacehesinde gereken ne ise yapılacaktır.

Allahın Kelamını  Resulün modeliğinde yaşayan ve yaşatmak için çalışan gençlik idealimizdir.

Bu kurumlarda namaz oruç vs. var mıdır yok mudur? tartışması değil bu faraizin yaşantımızdaki etki alanları konuşulur tartışılır. İstiar/ödünç akıllarla yol almaya çalışanlar yılan yumurtasına kuluçkaya yatmış kuş gibidir.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Samsun OMÜ CİMER OMÜ İlahiyat Fakültesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER