Özel Eğitim Öğrencileri Çarşamba’da Buluştu
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Özel Eğitim Öğrencileri Çarşamba’da Buluştu
28.09.2022 11:57:31

 

Özel Eğitim Öğrencileri Çarşamba’da Buluştu

Çarşamba Belediyesi, özel eğitim öğrencilerini Çarşamba’da buluşturdu. Atakum Özel Eğitim Uygulama Okulu 3. Kademe öğrencileri Çarşamba’ya bir gezi düzenleyerek deniz bisikletinden kara bisikletine, at binmeye kadar çeşitli etkinliklerle dolu dolu bir gün yaşadı. Öğrencilerin yüzlerindeki mutluluk görülmeye değerdi.

Samsun Atakum Özel Eğitim Uygulama Okuslu 3. Kademe orta ve ağır düzey zihinsel ve otizm farkındalığı olan özel eğitim öğrencileri Çarşamba’ya bir gezi düzenledi. Çarşamba Belediyesi tarafından özel eğitim öğrencilerinin topluma uyum sağlamaları ve sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen gezide öğrenciler meşhur Çarşamba pidesinin tadına bakarak güne başladı. Karadeniz Bölgesi’nin en büyük tabiat parkı olan Yeşilırmak Millet Bahçesinde deniz bisikletinden kara bisikletine kadar birçok aktivite yapan öğrenciler, millet bahçesinde yer alan Atlı Binicilik Tesisi’nde at bindi. Öğrencilerin yüzlerindeki sevinç görülmeye değerdi. 55 öğrencinin katıldığı gezide idareci ve öğretmenler de yer aldı.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan öğrencilerin Çarşamba gezilerine ait fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşarak, “Çarşamba’mızda çok özel, çok güzel öğrencilerimizi ağırladık. Onlarla birlikte güzel bir gün yaşadık, öğrencilerimizin gülen gözlerini görmek bizler için her şeye değer. Atakum Özel Eğitim Uygulama Okulu 3. Kademe öğrencileri Çarşamba’mızdaydı. Değerli öğrencilerimizi ve hocalarımızı ilçemizde ağırlamaktan mutluluk duyduk” ifadelerini kullandı.

Samsun Atakum Özel Eğitim Uygulama Okulu 3. Kademe Okul Müdürü Mustafa Yiğit, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan’a teşekkür ederek, “Çarşamba ilçesinde bizleri misafir edip her türlü desteği veren Çarşamba Belediye Başkanımız Sayın Halit Doğan’a; okul müdürü olarak öğrencilerimiz, öğretmen arkadaşlar ve velilerimiz adına teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Özel Eğitim Öğrencileri Çarşamba’da Buluştu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri