Pamuk’un Yavrusu Ateş’e de Ateş Etmişler!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Pamuk’un Yavrusu Ateş’e de Ateş Etmişler!
26.11.2020 10:53:11

 

Pamuk’un Yavrusu Ateş’e de Ateş Etmişler!

Samsun’un Havza İlçesi'nde ‘Pamuk’ adlı köpeğin iki bacağının kesilmesiyle ilgili soruşturma dosyasındaki bilgilere göre, 3 yaşındaki ‘Pamuk’un ‘Ateş’ adındaki bir yaşında yavrusunun da olay sırasında tüfekle yaralandığı öne sürüldü.

SAÇMA İLE VURULMUŞ

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre, Memduhiye Mahallesi'nde 13 Kasım'da iki ön bacağı kesilen 'Pamuk' adlı köpeğin vurularak yaralandığını, olay sırasında Pamuk'un yavrusu 'Ateş'in de arka bacağından saçma ile vurulmuş olduğu anlaşıldığı bildirildi.

 

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Memduhiye Mahallesi'nde 13 Kasım’da ‘Ateş’, civardaki bir komşunun ‘özel cins’ olduğu belirtilen iki tavuğunu boğdu. Sahibi Hilmi Saatoğlu da bunun üzerine ‘Ateş’i evin bahçesinde bir direğe bağladı. Ancak ‘Ateş’ bir süre sonra bu ipi kopardı, evden ayrıldı. Annesi ‘Pamuk’ da onun peşinden gitti. Bir süre sonra ‘Ateş’ döndü. Arka ayağı aksıyordu ancak sahibinin “Çok severdim, evlatlarımdan ayırmazdım” dediği ‘Pamuk’ geri gelmedi. Saatoğlu’nun ifadesine göre ‘Ateş’ o süreçte bir gün boyunca bir şey yiyip içmedi. ‘Pamuk’ ise tavukların boğulduğu iddia edilen evin uzağında bulundu. Saatoğlu’nun ifadesine göre iki bacağı da kopmak üzereydi. Sadece deri parçası tutuyordu. Önce belediyeden destek istedi. Daha sonra da komşusunun yardımıyla ‘Pamuk’un ön bacakları kesildi. Bandajladılar ve bandajlar çıkmasın diye de üzerine koli bandı ile sardılar.

 

ATEŞİ DE VURDULAR

Olay 17 Kasım’da savcılığa bildirildi. Savcılık ‘sahipli hayvana zarar vermek’ suçundan soruşturma başlattı. Veterinerin yaptığı incelemede ‘Pamuk’un bacaklarında saçmalar bulununca tüfekle vurulduğu anlaşıldı. ‘Pamuk’un bulunduğu bölgede ve o bölgeye giden yollarda araştırma yapıldı. Kamera kayıtları toplandı. Tarafların ifadeleri alındı. Şüpheler iki tavuğunun ‘Ateş’ tarafından boğulduğunu iddia eden şahsın üzerindeydi. Ancak suçlamaları kabul etmedi. Bu arada ‘Ateş’in de arka bacağından saçma ile vurulmuş olduğu anlaşıldı. Civardaki kamera kayıtları incelemeye alındı. Olay günü o bölgede alkollü halde tüfekle ateş ettiği tespit edilen bir kişi gözaltına alındı. Daha sonra serbest bırakıldı. Olayla ilgili gözaltına alınan 3 kişi de serbest bırakıldı. Kamera kayıtları incelenmeye devam ediyor.

 

PARA CEZASI VERİLDİ

Bu süreçte Hayvanları Koruma Kanunu’na göre köpeğin sahibi Hilmi Saatoğlu ve tedavi amaçlı da olsa bacaklarını kesen Soner adlı komşuya da idari para cezası verildi. Valilik kararıyla Pamuk’un aileden alınmasına karar verildi. ‘Pamuk’un yavrusu ‘Ateş’in de aileden alınması için süreç başlatıldı.

Samsun Pamuk Havza Hürriyet Gazetesi Köpek Köpeğe Ateş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER