Peygamber Efendimiz Ve Sahabeler
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Peygamber Efendimiz Ve Sahabeler
31.05.2021 10:03:47

 

Peygamber Efendimiz Ve Sahabeler

Peygamber efendimize iman eden sahabeler; Peygamber efendimizin eşi Hz. Hatice, Zeynep Bin Harise,Hz.Hamza, Muaz  Bin Haris, Caferi Tayyar,Musab Bin Umeyr, Abdullah İbni Mesut,Mikdat Bin Esvet

Sahabe bir kişiyle bulunmak onunla sohbet etmek, ona inanmak ,ona güvenmek onunla vakit geçirmek anlamındadır. Sahabeler Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed Mustafa S.A.V ‘ me inanmış ona güvenmiş ona iman etmişlerdir. Müslüman olarak ölen ve cennetle müjdelenen kişilerdir.

Peygamber Efendimizi araştırıp, incelerken böyle çok eskiye gittiğimiz zaman içinde oluşan yalnızlık duygusundan sonra Hira mağarasına çekiliyor ve orada gerçek aşka, ilahi aşka ulaştıktan sonra, normal hayatta da asla yalnız olmadığını görüyoruz.

 Peygamberimiz kendisini asla yüceltmemiştir. Peygamber Efendimiz doğmadan önce bir çok mucizevi olaylar olsa da kendisi ondan çok büyük beklentilere girilmemesi için ben “Kurutulmuş et yiyen bir ananın oğluyum.” Diyerek ne kadar alçakgönüllü ve mütevazi insan olduğunu belirtmiştir.

Peygamber efendimiz ve sahabeler beraber sohbet edip, beraber hicret etmişlerdir. Peygamber efendimizin bu mütevazi hal ve davranışları onlara her daim yol ışığı olmuştur. Bu manevi iklimi yaşayan insanlar Peygamber Efendimiz ve sahabeler döneminde yaşamayı çok isterler ve bunu istediklerini belirtirler. 

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER