Rektöre Göre İstifalar Vizyon Revizyon Meselesi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Rektöre Göre İstifalar Vizyon Revizyon Meselesi!
20.07.2022 17:15:55

 

Rektöre Göre İstifalar Vizyon Revizyon Meselesi!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde bazı rektör yardımcılarının, başhekimin ve genel sekreterin istifa etmesinin ardından OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, “Bu üniversitede bir vizyon çalışması ve buna bağlı olan revizyon” dedi.

OMÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Recep Sancak ve Fehmi Yazıcı'nın yerine Prof. Dr. Mahmut Başoğlu ile Prof. Dr. Sevim Alışır getirildi.

OMÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Hüseyin Gençcelep'in yerine ise Doç. Dr. İdris Varıcı getirildi.

İstifalar hakkında konuşan OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, "Bu, önceden planlamış bir revizyon. Üniversitenin kendi geleceği ile alakalı bir kurgusu var. Burada bir değişiklik var. İstifa filan değil. Bu üniversitede bir vizyon çalışması ve buna bağlı olan revizyon. Bu devam edecek ve burada kalmayacak. Çünkü geldiği bir yer ve gitmek istediği bir hedef var. Yorgunluklar oluşuyor, oluşanlar da değişiyor. Bunlar bir istifa ya da kriz nedeniyle oluşan bir şey değil. Sadece bir vizyon, paradigma değişikliği. Paradigma değişikliğine bağlı olarak da kadronun güçlendirilmesi, yenilenmesidir. İnsanlar bazı şeyleri özel olarak değerlendirirler. Öyle görmek isteyenler öyle görecektir ama üniversitenin bir vizyon çalışması olduğunu herkes biliyor. Eğitimle alakalı, AR-GE ile alakalı revizyon son aşamasına geldi. Bu 2 ay içerisinde bitecek. Yeni dönemde yeni bir yapılanma hepsi bu kadar. Bir sıkıntı yok. Bu revizyon devam edecek" dedi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal’ın istifalar hakkında ‘vizyon meselesi’ şeklinde açıklama yapması ‘istifa edenler vizyonsuz muydu?’ Sorusunu gündeme getirdi.

Rektöre Göre İstifalar Vizyon Revizyon Meselesi!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Samsun55     0000-00-00 Idari persobel yapilanmasi ozellikle kadro yukselmeleri tamemen siyasi liykayata kimse bakmiyor calisma hayati tirnaklarindan kan gelen zeki insanlar asla yukselemez bir tane telefonla arayana yoktur sadece bu rektor icin degil hepsi ayni
Hasan     0000-00-00 Omü vakfı genel müdürü ortaokul mezunu
Mustafa     0000-00-00 Rektör, rektörlükteki ilk bir yıl için diyanet işleri başkanı olmak amacıyla makamı kullandı ve uğraştı, hocayı ankara çok iyi tanıyorki olamadı, sonra üniversiteye döndü ve üniversite de onu tanıdı ...
Sky     0000-00-00 O kadar vizyonlu bir üniversiteki Sağlık bakanlığı kadrosundaki Şoförü Fakülte Hastanesine Müdür olarak başlattı.
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri