Samsun Büyükşehir Belediyesi Özel Halk Otübüsü İhalesi Yapacak!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Büyükşehir Belediyesi Özel Halk Otübüsü İhalesi Yapacak!
17.09.2020 13:00:26

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Özel Halk Otübüsü İhalesi Yapacak!

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin özel halk otobüsü ihalesine katılanın olmaması nedeniyle gerçekleştirdiği Toplum Ulaşım Hat Güzergâhları Güncellenmesinin ardından yeni bir ihale hazırlığı içinde olduğu öğrenildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesinin 21 Temmuzda çıktığı özel halk otobüsü ihalesine katılan olmamıştı.

SAMULAŞ’ın yolcu taşıdığı güzergahlarda özel halk otobüslerinin zara etmesi sebebiyle Samsun Büyükşehir Belediyesinin 106 otobüslük ihalesine katılan olmamıştı.

Bunun üzerine yapılan güncelleme ile SAMULAŞ’ın bazı hatlarını iptal edilerek yapılacak özel otobüsler ihalesine katılım sağlanması hedefleniyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı kent merkezindeki mevcut 32 toplu ulaşım hattının saat ve güzergahlarında güncelledi.

Bazı hatlar birleştirildi, bazılarında ise güzergah değişikliğine gidildi. Samsun’un Atakum, İlkadım, Canik ve Tekkeköy ilçelerinde hizmet veren toplu taşıma hatlarının daha verimli işletilmesi ve araç filosunun vatandaşların taleplerini karşılamada daha etkin kullanılması hedefleniyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesinin özel halk otobüsü ihalesini 15 Ekimden önce gerçekleştirmesi planlanıyor.

YENİ DÜZENLEMELER

Yapılan yeni uygulama ile benzer güzergahlarda çalışan farklı hatların olması sebebiyle E2 Ekspres Hattı, E7 Ekspres Hattı, E8 Ekspres Hattı, T1 Terminal Hattı, T2 Terminal Hattı, 4/6 Nolu Hat, R26/27 Ring Hattı, 1/9 Nolu Hat, 3A Nolu Hat iptal edildi.

13 Nolu hat ile 19 Nolu hat birleştirilerek “13/19 Nolu Hat” adıyla hizmet verecek. Soğuksu Hareket Amirliği’nden başlayacak sefer, Pelitköy TOKİ ve Büyükoyumca ’da son bulacak.

22 Nolu hat ve 23 Nolu hat birleştirilerek “22/23 Nolu Hat” adıyla Soğuksu’dan başlayıp, Otogar arasında hizmet verecektir.

40/43 Nolu Hat iptal edildi; Tekkeköy tramvay istasyonundan Çarşamba Çınarlık Mahallesi ve Havalimanına kadar ulaşım sağlayacak R43 koduyla Ring Hattı hizmet alındı.

12/17 Nolu Hattın güzergahı, 1/9 Nolu Hattın iptal edilecek olması sebebiyle Hacıismail Mahallesine ulaşım sağlayacak şekilde Soğuksu Hareket Amirliği-OMÜ arası olarak düzenlendi.

24 Nolu Hat 24 saat hizmet verecek şekilde, 24/A ve 24/B Nolu Hat olarak 2 farklı güzergahta (Saat başlarında 24/B Nolu Hat, diğer saat dilimlerinde 24/A Nolu Hat olarak) faaliyet gösterecek. Özel Halk Otobüscüleri Derneği tarafından 23:30’a kadar 24/A ve 24/B Nolu Hatları, Samulaş A.Ş. 24:00-06:00 saatleri arası 24/B Nolu Hattı işletecek.

28 Nolu Hattın güzergâhı, E8 Nolu Hattın iptal edilecek olması sebebiyle, Soğuksu Harekat Amirliği-Çatkaya arası olarak düzenlendi.

14 Nolu Hattın güzergahı, R26/27 Ring Hattının iptal edilecek olması sebebiyle Büyük Cami-Atatöy TOKİ arası olarak güncellendi.

R6B Ring Hattının güzergâhı, 4/6 Nolu Hattının iptal edilecek olması sebebiyle 30 Ağustos Caddesi ve Barış Bulvarı üzerinden ilerleyecek şekilde Baruthane Tramvay İstasyonu-Otogar arası olarak düzenlendi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi özel halk otobüsü oplum Ulaşım Hat Güzergâhları SAMULAŞ Atakum İlkadım Canik Tekkeköy Tramvay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
cevdet     2020-09-17 araçlar 20 yaşında hurda ya çıkmış olması şartı konsun:))
Advert
GALERİLER