Samsun Sağlık İl Müdürlüğü Çevre Sağlığı Birimi Sorumlusuna Dumansız hava sahası denetimlerinde İşletme Kayırdığı İddiasıyla Soruşturma Açıldı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Sağlık İl Müdürlüğü Çevre Sağlığı Birimi Sorumlusuna  Dumansız hava sahası denetimlerinde İşletme Kayırdığı İddiasıyla Soruşturma Açıldı!
02.03.2022 11:47:13

 

Samsun Sağlık İl Müdürlüğü Çevre Sağlığı Birimi Sorumlusuna Dumansız hava sahası denetimlerinde İşletme Kayırdığı İddiasıyla Soruşturma Açıldı!

Samsun Sağlık İl Müdürlüğü Çevre Sağlığı Birimi Sorumlusu Uzman E.K. hakkında, 'sigara-tütün-nargile denetimlerinde işletme kayırdığı' iddiasıyla idari soruşturma başlatıldı. E.K.’nın samimi olduğu bir işletmeye tutanak tutan iki denetçiyi görevden aldığı da soruşturulan konulardan biri

 

Samsun Sağlık İl Müdürlüğü Çevre Sağlığı Birimi Sorumlusu Uzman E.K. hakkında, işletmelere yönelik yapılan ‘sigara-tütün denetimlerinde işletme kayırdığı' iddiasıyla idari soruşturma başlatıldı. İddialarla ilgili inceleme komisyonu oluşturulurken, E.K. hakkında işletme sahipleriyle birebir ilişkiler kurduğu ve samimi olduğu işletmelere ceza kesen iki denetçiyi de görevden aldığı öne sürüldü. E.K. hakkında rapor hazırlanıyor.

BABAM VE KARDEŞİM DE POLİS

Birim sorumlusu E.K.’den kaynaklı Tütün Denetleme Kurulu’nda çalışan denetçilerin ve işletmecilerin yaşadığı iddialar şu şekilde sıralanıyor. Birim sorumlusu E.K.’nin, 100. Yıl Bulvarı’nda yer alan bir işletmede sigara yasağının polis memurlarınca ihlal edilmesine rağmen ceza yazılmamasını istediği iddia edildi. E.K.'nın bu işletmeye ceza yazılmasını ise babasının emekli emniyet mensubu, kardeşinin de polis memuru olması sebebiyle istemediği öne sürüldü.

‘İŞLETMELERİN MÜDAVİMİ OLUYOR’

Ayrıca E.K.'nın, ihlal tespit edilen bazı işletmelerin sahiplerinin özellikle kendisine yönlendirilmesini istediği iddia edilirken, sonraki süreçlerde bu işletme sahipleriyle iyi ilişkiler oluşturarak, işletmelerin 'müdavim' müşterilerinden olmaya başladığı öne sürüldü.

'MEKAN KAYIRIYORSUNUZ' İSYANI

Yine bir iddiaya göre; Atakum sahilindeki bir başka işletme yöneticisi tarafından, ihlal tespit tutanağı tutan görevli denetçiye; ‘Mekan kayırıyorsunuz’, ‘Müdürünüzün fotoğraf çektirdiği mekanlara neden ceza yazmıyorsunuz?’, ‘Ceza yazmamanız için ne yapalım? Müdürünüze bedava rakı mı ısmarlamamız gerekiyor? Söyleyin gelsin, yesin, içsin, bu şekilde rahat bıraksın bizi…" denildiği öne sürüldü. Denetçiler, E.K.'nın ilişkilerinin kendilerini zorda bıraktığını da ileri sürdü.

‘CEZA YAZDIĞIN İŞLETME SAHİBİ VARLIKLI BİRİ’

Yine E.K.'nin Atakum ilçe sahilindeki bir işletmenin cezasını iptal ettirdiği ve başka bir işletmeye ceza kesen nöbetçi ekibe de whatsapp üzerinden, “... denetliyorsanız o zaman sahildeki tüm nargile işletmelerinin hepsini bu akşam denetleyin. Nerede ihlal var ise hepsini tutanak altına alın. Sizin ceza yazdığınız işletme sahibi varlıklı biri, yazdığınız ceza ona koymaz" şeklinde mesaj attığı iddia edildi.

‘SANA CEZA YAZANLARIN GÖREVLENDİRMESİNİ İPTAL ETTİM’

E.K.'nın daha sonra da işletmeye ihlal tutanağı kesen 7 denetçiden 2’sinin görevlendirmelerini iptal ettiği ve o işletmenin sahibine "O gece sana keyfi ceza yazan personellerin görevlendirmesini iptal ettim. Bundan sonra böyle sürpriz cezalar ile karşılaşmayacaksın" dediği de iddialar arasında.

Samsun Sağlık İl Müdürlüğü Çevre Sağlığı Birimi Sorumlusuna Dumansız hava sahası denetimlerinde İşletme Kayırdığı İddiasıyla Soruşturma Açıldı!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tarafsız     0000-00-00 Görevlendirmeler iptal edilerek çürük elmalar mı ayıklandı? Yoksa çürük elmalar hakimiyeti iyice ele mi geçirmiş oldu? Ama galiba ortada bir güç savaşı var ve yine olan olaydan alakasız mazlum denetçilere olmuş.
Tarafsız     0000-00-00 Görevlendirmeler iptal edilerek çürük elmalar mı ayıklandı? Yoksa çürük elmalar hakimiyeti iyice ele mi geçirmiş oldu? Ama galiba ortada bir güç savaşı var ve yine olan olaydan alakasız mazlum denetçilere olmuş.
Samsunlu     0000-00-00 Zamanında sahilde bir kafe isletmistim eğer gönderilen ekipler o donemki kişiler ise iyi yapmışlar kesinlikle iyi niyetli değillerdi. Hele başlarında biri vardı sanarsin organize müdürü :)
Murat çınar     0000-00-00 Onu bunu bilmem sahilde her mekanda fosur fosur sigara içiliyor
Tatar Ramazan     0000-00-00 Bu arkadaş nasıl bir yere çomak soktu acaba da bu haber yaptırıldı, hangi tezgahı gordude önlemini aldı ve algı çalışmaları başlatıldı. Gazete bence bunu araştırmalı. Namuslu ahlaklı yöneticiler lazım bize
A blok çalışanı     0000-00-00 Uzmanın arkadında duran Başkan ve Başkan yardımcısı suçlu değilmidir. Uzman hakkında iddia edilen suçlamaları da savunuyorlar mı acaba. Görevden alınan denetçiler hakkında görevlendirmesi iptal edilmesi için herhangi bir tutanak tutulmuşmudur Yoksa uzmana dik durdukları için mi görevlendirmeleri iptal edilmiştir. Eğer açılan doruçturmada uzman suçlu bulunursa mobing uğramış denetçiler görevlerine iade edilecekler mi
Bu b blok     0000-00-00 Yaww her haber b bloktan cikiyor :D
CAn CAn     2022-03-03 Normal değil mi? Erol , Mesut ve MAO un ve destekçi vekillerinin kurduğu kadro bunlar.
B Blok Çalışanı     0000-00-00 Engin'in sorumlu olduğu başkan bu görevi başka bir chp'li uzmana vermişmi,verecek mi?Bu iddialar doğruysa başkan,başkan yardımcısı da sorumlu tutulup,haklarında soruşturma açılacak mı?yoksa yine olan "gariban" kesimi temsil eden denetçi arkadaşlara mı olacak? İddia dogruysa denetçiler yeniden görevlendirilecekmi? Yoksa bunlar sorunlu tipler diye bir daha burada görmeyelimmi denecek?
B Blok Çalışanı     0000-00-00 Peki "uzman" olan engin,torpille mi uzman olmuş,görevde yükselme sınavıyla mı? Bu engin hakkında böyle iddialar varsa sözleşmesi neden iptal edilip de başka bir chp'liye uzman olarak sözleşme imzalatılmıyor? Engin de mi demircan aşiretinden yoksa?Yoksa engin abimde mi müdürün memleketi elazığ'dan geçmiş?hakkını layıkıyla yapan denetçilerin görevlendirmesi iptal edilince sağlık müdürü "neden iptal edildi?" diye sormamış?
GALERİLER
Advert