Samsun Süper Lige Hazır
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Süper Lige Hazır
08.08.2023 16:38:10

 

Samsun Süper Lige Hazır

2023-2024 sezonunda ilimizde yapılacak olan her türlü sportif müsabakanın sağlıklı bir şekilde güvenli ve uluslararası kurallara uygun olarak yapılması için alınacak güvenlik tedbirlerinin görüşüldüğü “İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı” Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın başkanlığında, ilgili kurum yöneticileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İlimizde yapılacak tüm sportif faaliyetlerin öncesinde, esnasında ve sonrasında alınacak tedbirler ile ilde bulunan spor tesislerinin eksikliklerinin tespit edilip acil olanların hemen giderilmesi, diğer eksikliklerin de çözülmesi için gerekli çalışmaların yapılmasıyla ilgili konuların görüşülüp karara bağlandığı toplantıda Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı, vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamı içinde gittiği müsabakaları zevkle ve güvenli bir şekilde izlemesinin kendilerinin en önemli önceliklerinden bir tanesi olduğunu, yeni sezonun sporun ruhuna yaraşır bir şekilde tamamlanması için ilgili tüm kurumların koordinasyon içerisinde görevlerini titizlikle yerine getirdiklerini ve getirmeye devam edeceklerini belirtti.

Toplantıda; geçtiğimiz sezon oynamış olduğu güzel futbolu şampiyonlukla taçlandırarak Süper Lige yükselen şehrimizin en önemli markalarından Yılport  Samsunspor’umuz ile playoff mücadelelerinde göstermiş olduğu başarı ile Basketbol Süper Ligi’ne adını yazdıran Yılyak Samsunspor Basketbol takımımızı ve takımlarını hiçbir zaman yalnız bırakmayan taraftarı bir kez daha tebrik ederek, bu sezonda taraftarımızın son derece centilmen bir şekilde tribünleri doldurarak takımlarımızı desteklemesi ve konuk takım misafirlerini her zaman olduğu gibi bize yakışır şekilde ağırlaması gerektiğine vurgu yapan Sayın Valimiz, “Spor, toplumu barışçıl ve kardeşçe bir arada tutan etkin bir role sahiptir. Sahaları, statları, salonları ve tribünleri şiddetten ve her türlü nefret söyleminden arındırmak gerekir. Nitekim ülkemizin büyük afetler yaşadığı ve toplum olarak her zamankinden daha çok kardeşliğe, birliğe ve dayanışmaya ihtiyaç duyduğumuz böyle dönemlerde daha fazla birbirimize kenetlenmeliyiz. Bu vesileyle kuruluş ve kurtuluş mücadelesi kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü armasında gururla taşıyan ve şehrimizi süper liglerde temsil edecek olan başta Yılport Samsunspor’umuz ve Yılyak Samsun Basketbol takımımız olmak üzere farklı branşlardaki tüm takım ve sporculara başarılar dilerim. İlimizde oynanacak her türlü müsabakanın birlik, beraberlik içinde geçmesi, sevgi ve dostluklara vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Samsun Süper Lige Hazır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
iş güvenliği malzemeleri
tanıtım yazısı