Samsun Üniversitesi Öğrencisinden Büyük Başarı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun Üniversitesi Öğrencisinden Büyük Başarı!
26.10.2022 17:23:06

 

Samsun Üniversitesi Öğrencisinden Büyük Başarı!

Türkiye’nin eğitim, kültür ve sanat hayatı ile yayıncılık alanına destek olmak, yarım asrı aşan kurumsal bilgi birikimi ve tecrübeyi gençlerle paylaşmak ve yarının yayıncıları olacak üniversite öğrencilerinin iletişim alanındaki yeteneklerini sergilemelerine imkân sağlamak ve teşvik etmek amacıyla Türkiye Radyo Televizyon Kurumu tarafından düzenlenen "TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması"nın bu yıl 8’incisi yapıldı.

Samsun Üniversitesi adına yarışmaya katılan İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümü öğrencisi Zehra Nur Peltek, Dijital Yayıncılık kategorisinde “Şarkın Şarkıları” isimli projesiyle ikinci olarak gurur verici bir başarıya imza attı. Zehra Nur Peltek ikincilik ödülünü TRT Ankara stüdyolarında aldı. Ödül töreni sonrasında mutluluğunu ifade eden Peltek, "Üniversitemize ve özellikle İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümü hocalarımıza teşekkür ediyorum. Yaptığımız projelerde bize desteklerini esirgemedikleri için üniversite ve bölümüme minnettarım" diye konuştu.

2022 yılında 13 farklı kategoride yarışmak üzere 115 üniversiteden 2 bin 213 öğrenci bin 615 eser ile TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışmasına başvuru yaptı. Ön değerlendirme aşamasında ise 47 üniversiteden 131 eser ile 201 öğrenci finale kaldı.

Bu önemli başarısından dolayı öğrencimiz Zehra Nur Peltek’i ve ona danışmanlık yapan Dr. Merve Ergüney hocamızı tebrik eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

“Şarkın Şarkıları” isimli Podcast yayınını dinlemek için tıklayınız.

 

 

 

Samsun Üniversitesi Öğrencisinden Büyük Başarı!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri